8Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  25/5/2023

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 8η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ  την Δευτέρα, 29 Μαΐου 2023 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

1.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση της υπ’ αρ. 52/2023 Απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου  Βόλου  η  οποία  αφορά   έγκριση παρόδου  εντός  του  ρυμοτομικού  σχεδίου πόλεως στο Ο.Τ.69 της συνοικίας «Επτά Πλατάνια–Οξυγόνο» της Δ.Ε.  Βόλου του Ενιαίου Δήμου Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

2.  Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: ¨Καθορισμός θέσεως γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό Κασσαβέτη¨.

3.  Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: ¨Καθορισμός θέσεως γενικής φορτοεκφόρτωσης στην οδό Μητρ. Γρηγορίου¨.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

4.  Λήψη απόφασης για την κοπή δένδρου στην Εθνικής Αντιστάσεως αρ.2 στην Αγριά Δήμου Βόλου, κατόπιν αίτησης κυρίας Κοντογιάννη Νίκης.

5.  Λήψη απόφασης για την κοπή δένδρου στο πεζοδρόμιο επί της οδού Βασιλέως Γεωργίου μεταξύ Βάκχου και Λεμάν στις Αλυκές στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης της ΔΕΥΑΜΒ.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

6.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΑΝΟΔΟΣ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΙΚΕ).

7.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΑΙΜΙΛΙΑ).

8.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΒΑΡΣΟ ΙΚΕ).

9.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΚΙΟΥΜΠ ΟΕ).

10.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ).

11.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης Μουσικής σε ΚΥΕ (ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ).

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ