8Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ,  9/7/2021

Σας προσκαλούμε στην 8η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Τρίτη, 13 Ιουλίου 2021 και ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»), την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και την με αριθμό 426/13-11-2020 (ΑΔΑ: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

1.     Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων:  Καθορισμός θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ, στην οδό Χαρ. Τρικούπη 15, στον Βόλο.

2.     Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων:  Καθορισμός θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ, στην οδό Ηπείρου 1, στον Βόλο.

3.     Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Μεταφορά εγκεκριμένης θέσης στάθμευσης οχήματος ΑΜΕΑ στην οδό Δημητριάδος 261, στον Βόλο.

4.     Λήψη Κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάθμευσης ΑΜΕΑ, στην οδό Εγγλεζονησίου 46, στη Νέα Ιωνία.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

5.     Λήψη απόφασης για την κοπή δύο δέντρων στην οδό Περικλέους Γεωργιάδη 3-9 στην Αγριά, κατόπιν αίτησης κας Λεωνή Χρυσούλας.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

6.     Λήψη  απόφασης  για  την  αποζημίωση  λόγω  ρυμοτόμησης  της  ιδιοκτησίας  με  κ.α.  011119  στο  Ο.Τ. Γ667,  περιοχής  “Νέο Δέλτα”  της  Δ.Ε. Νέας  Ιωνίας  του  Δήμου  Βόλου.

7.     Λήψη απόφασης για την τροποποίηση   του   ρυμοτομικού   σχεδίου  πόλης   στο   Ο.Τ.Γ495  της συνοικίας Αγίου Σπυρίδωνα της Δ.Ε.  Νέας  Ιωνίας  του  Ενιαίου Δήμου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ