9Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  21/7/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 9η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής , η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ - σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 78 του Ν.4954/2022 «Λήψη αποφάσεων συλλογικών οργάνων Ο.Τ.Α. α’ βαθμού και διοικητικών συμβουλίων εποπτευόμενων νομικών τους προσώπων κατά το διάστημα ισχύος των μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 - την Δευτέρα, 25 Ιουλίου 2022 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α    ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

1.   Λήψη κανονιστικής απόφασης διαμόρφωσης σύγχρονου κυκλικού κόμβου στη διασταύρωση των οδών Βενιζέλου & Δοξοπούλου στη Νέα Ιωνία.

2.   Λήψη κανονιστικής απόφασης διαμόρφωσης σύγχρονου κυκλικού κόμβου στη διασταύρωση των οδών Φυτόκου, Παρασκευοπούλου & Σκοπέλου στη Νέα Ιωνία.

3.   Λήψη μέτρων ενίσχυσης της οδικής ασφάλειας στο Δήμο Βόλου: Διαμόρφωση σύγχρονων υπερυψωμένων πεζοδιαβάσεων σε σημεία στα οποία εντοπίζεται δυσκολία στην ασφαλή διέλευση πεζών & ΑΜΕΑ.

4.   Λήψη κανονιστικής απόφασης για την εγκατάσταση έξυπνου συστήματος διαχείρισης κυκλοφορίας & φωτεινής σηματοδότησης στο Δήμο Βόλου.

5.   Λήψη κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός γενικής θέσης φορτοεκφόρτωσης επί των οδών Γ.Καρτάλη, Π. Μελά & Κουταρέλια.

6.   Λήψη κανονιστικής απόφασης κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης επιβίβασης – αποβίβασης σχολικού λεωφορείου στην οδό Κανάρη.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ