9Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ 16/2/2018

ΠΡΟΣ

Τα μέλη της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 9η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τρίτη, 20 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης

1. Λήψη απόφασης για την έγκριση δαπανών και διάθεση πιστώσεων του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2018.

2. Λήψη απόφασης σχετικά με την έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού, για την «Ναυαγοσωστική κάλυψη των πολυσύχναστων παραλιών του Δήμου Βόλου έτους 2018».

3 .Λήψη απόφασης σχετικά με την «Κατάρτιση όρων διεξαγωγής δημοπρασίας για την εκμίσθωση των δώδεκα (12) δημοτικών αγροτεμαχίων στη θέση «Λόγγος» Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου

4. Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Εργασίες επισκευής δικτύου θέρμανσης στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου¨.

5. Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Εκτέλεση εργασιών τοποθέτησης συρματόσχοινου¨.

6. Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Εκτέλεση εργασιών αντικατάστασης λαμπτήρων σε ιστούς φωτισμού από αδειούχο ηλεκτρολόγο εναερίτη με πέδιλα¨.

7. Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Προμήθεια μικροϋλικών¨ απαραίτητων για τη συντήρηση των δικτύων δημοτικού φωτισμού.

8. Έγκριση μελέτης με τίτλο:¨Προμήθεια λαμπτήρων¨, για την επισκευή ζημιών στα δίκτυα φωτισμού του Δήμου Βόλου.

9. Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Προμήθεια καλυμμάτων φρεατίων επίσκεψης και οικοδομικών υλικών¨.

10. Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Προμήθεια δίοδων εκπομπής φωτός¨ για την επισκευή ζημιών στα δίκτυα φωτισμού του Δήμου Βόλου.

11. Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Προμήθεια ηλεκτρολογικών υλικών (λαμπτήρες, καλώδια κ.λ.π.) για την επισκευή ζημιών στα δίκτυα φωτισμού του Δήμου Βόλου.

12. Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Εργασίες επισκευής δικτύου θέρμανσης κτιρίου Σπίρερ¨του Δήμου Βόλου.

13. Έγκριση μελέτης με τίτλο: ¨Προμήθεια ηλεκτρολογικών υλικών¨ για την επισκευή ζημιών στα δίκτυα φωτισμού του Δήμου Βόλου.

14. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου: “ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΡΟΜΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2018.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

15. Λήψη απόφασης για τον εξώδικο συμβιβασμό επί του αιτήματος του κ. Φλέσσα Απόστολου περί καταβολής αποζημίωσης για ζημιές του οχήματός του, από πτώση δέντρου.

16. Λήψη απόφασης για τον εξώδικο συμβιβασμό επί του αιτήματος της κ. Alina Delia Popii περί καταβολής αποζημίωσης για ζημιές του οχήματός της, από εργασίες κοπής χόρτων.

17. Λήψη απόφασης για τον εξώδικο συμβιβασμό επί του αιτήματος του κ. Γουλιώτη Ιωάννη περί καταβολής αποζημίωσης για ζημιές του οχήματός του, από εργασίες κοπής χόρτων.

18. Λήψη απόφασης για τον εξώδικο συμβιβασμό επί του αιτήματος του κ. Χοροζίδη Αναστάσιου περί καταβολής αποζημίωσης για ζημιές του οχήματός του ΝΖΖ 6791, από

εργασίες κλαδέματος δέντρων.

19. Χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας για την αντίκρουση αίτησης ακύρωσης Γεωργίου Τσιαμήτα.

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Τρίτη, 20 Φεβρουάριος, 2018