9Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  5/3/2020

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 9η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Δευτέρα, 9 Μαρτίου 2020 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης προέγκρισης δαπανών εκδηλώσεων.

2. Υποβολή 3ου πρακτικού (ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης προσωρινών αναδόχων) του ανοικτού δημοσίου ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια  πλαστικών σάκων απορριμμάτων του Δήμου Βόλου" προϋπολογισμού 105.927,00 συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

3. Λήψη απόφασης σχετικά με την  έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού, για την «Μίσθωση κινητών χημικών τουαλετών χωρίς αποχέτευση για τις ανάγκες των λαϊκών αγορών διάρκειας ενός έτους & του Προγράμματος Γαλάζιες Σημαίες από 1-6-2020 έως 30-9-2020», συνολικού προϋπολογισμού 70.776,72 συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.

4. Υποβολή πρακτικών Α΄ και Β΄ φάσης αποσφράγισης προσφορών του διεθνούς ανοικτού διαγωνισμού (άνω των ορίων) μέσω του ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ (Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.), με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής, για την προμήθεια με τίτλο: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ», προϋπολογισμού 517.298,24 € (με Φ.Π.Α).

5.  Έγκριση μελέτης με τίτλο  «Εργασίες καθαρισμού περιβάλλοντα χώρου και  κτιρίου οικίας Αδαμόπουλου».

6.  Έγκριση μελέτης με τίτλο “ Προμήθεια και Τοποθέτηση Κλιματιστικών Μονάδων σε Δημοτικές Ενότητες, στο Δημοτικό Κατάστημα Σέσκλου, Δημοτικό Κατάστημα Άνω Βόλου και στο Δημοτικό Κατάστημα Αγριάς. ”

7.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Εκτέλεση εργασιών επισκευής εγκαταστάσεων κεντρικής θέρμανσης», κτίριο ΣΠΙΡΕΡ – Λεβητοστάσιο 1.

8.  Έγκριση μελέτης με τίτλο «Επισκευές και βελτιώσεις στο σύστημα ψύξης του κτιρίου, Μεταξουργείου.

9 . Έγκριση μελέτης με τίτλο Προμήθεια καθιστικών (παγκάκια) για κοινόχρηστους χώρους των δημοτικών ενοτήτων Βόλου και Ν. Ιωνίας.

10. Έγκριση μελέτης με τίτλο “ Επισκευές και βελτιώσεις στο σύστημα ψύξης του κτιρίου, Μουρτζούκου”.

11. Έγκριση μελέτης με τίτλο “ Επισκευές κλιματισμού του κτιρίου, ΚΑΠΗ Ν. Ιωνίας (Μυτιλήνης) ”.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

12. Υποβολή για έγκριση Πρακτικού ΙΙI (αποσφράγισης φακέλων οικονομικής προσφοράς και ανάδειξης προσωρινού αναδόχου) συνοπτικού διαγωνισμού του άρθρου 117 του Ν. 4412/2016 για τη σύναψη δημόσιας σύμβασης εκπόνησης μελέτης με τίτλο: «Μελέτη Πράξεων Αναλογισμού Κοινόχρηστων Αδιάνοικτων Χώρων» προϋπολογισμού 26.743,15 €  (με απρόβλεπτα και χωρίς ΦΠΑ 24%).

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

13. Υποβολή Πρακτικού αποσφράγισης δικαιολογητικών κατακύρωσης προσωρινού αναδόχου του συνοπτικού διαγωνισμού μελέτης με τίτλο «Μελέτη  Νέου Συστήματος Ελεγχόμενης Στάθμευσης Δήμου Βόλου» αξίας 44.811,19 € συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

14. Αλλαγή ημερομηνίας αποσφράγισης προσφορών του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την ανάθεση εκπόνησης της μελέτης: «Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ) Δήμου Βόλου».

15. Λήψη απόφασης κατάρτισης των όρων και σύνταξης της διακήρυξης του έργου «ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΩΝ ΣΤΟΝ ΑΣΤΙΚΟ ΙΣΤΟ ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ».

16. Λήψη απόφασης για την συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού του έργου «ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΩΝ ΣΤΟΝ ΑΣΤΙΚΟ ΙΣΤΟ ΒΟΛΟΥ – Ν. ΙΩΝΙΑΣ».

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

17.  Έγκριση άσκησης έφεσης του Δήμου Βόλου κατά της εταιρείας "Κ. Κυρίτσης & ΣΙΑ Ο.Ε. κ.λ.π.

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Δευτέρα, 9 Μάρτιος, 2020