9Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΒΟΛΟΣ  3/2/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 9η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ- σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας», την Δευτέρα, 7 Φεβρουαρίου 2022 και ώρα 13:00 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.   Ορισμός Συμβολαιογράφου για την σύνταξη πρόσθετης πράξης, μεταξύ του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων και του Δήμου Βόλου, για την εκτέλεση επενδυτικών έργων.

2.   Λήψη απόφασης για την "Προέγκριση δαπανών Τμήματος Δημοσίων Σχέσεων".

3.   Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης προσωρινού αναδόχου της μελέτης με τίτλο «Διαχειριστική μελέτη Δημοτικού δάσους Τ.Κ. Αγ. Λαυρεντίου».

4.   Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης προσωρινού αναδόχου της μελέτης με τίτλο «Διαχειριστική μελέτη Δημοτικού δάσους Τ.Κ. Μακρινίτσας».

5.   Υποβολή πρακτικού ανάδειξης νέου προσωρινού αναδόχου του έργου «ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ "ΑΡΙΩΝ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΔ 99/2017».

6.   Λήψη απόφασης για την έγκριση της 3ης παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου: «ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ  ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΚΟΛΥΜΒHΤΗΡΙΟΥ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ ‘Β.ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ’».

7.   Έγκριση του 2ου ΑΠΕ και του 2ου ΠΚΤΜΝΕ του έργου "Παρέμβαση στη οδό Μαιάνδρου με δημιουργία θέσεων πάρκιγκ και διαπλάτυνση του πεζοδρομίου".

ΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΑ

8.  Έγκριση της αριθμ. 16/2022 απόφασης του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. – ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου σχετικά με με την έγκριση της Προγραμματικής Σύμβασης Πολιτισμικής Ανάπτυξης 2022 μεταξύ του ΥΠΠΟΑ, της Περιφέρειας Θεσσαλίας, του Δήμου Βόλου και του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π.-ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Δήμου Βόλου .

ΖΕΡΒΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δευτέρα, 7 Φεβρουάριος, 2022