9Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  30/7/2021

Σας προσκαλούμε στην 9η ΤΑΚΤΙΚΗ συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί δια περιφοράς την Τρίτη, 3 Αυγούστου 2021 και ώρα έναρξης 13:00 και λήξης 13:15, με τα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης.

Η αποστολή της ψήφου σας θα πραγματοποιηθεί μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail: praktikadb@volos-city.gr), κατά το καθορισμένο διάστημα διεξαγωγής της συνεδρίασης, (σύμφωνα με την από 11-3-2020 ΠΡΑΞΗ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ (ΦΕΚ 55/α/11-3-2020), άρθρο 10 «Κατεπείγουσες διατάξεις για την λειτουργία των Δήμων και Περιφερειών κατά τη διάρκεια της λήψης μέτρων αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19»), την με αριθμό 163/29-05-2020 (ΑΔΑ: Ψ3ΧΝ46ΜΤΛ6-ΑΨ7) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και την με αριθμό 426/13-11-2020 (ΑΔΑ: 6ΩΚΛ46ΜΤΛ6-ΥΔ4) εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

1     Λήψη απόφασης χορήγησης άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. κας ΤΣΟΛΑΚΟΥ ΒΙΟΛΕΤΑΣ του ΒΗΣΗ, με χρήση ¨ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΜΕΡΙΚΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ-ΣΝΑΚ ΜΠΑΡ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΗΡΙΟ), της Κοινότητας Αγίου Βλασίου της Δ.Ε. Αρτέμιδας Δήμου Βόλου.

2     Λήψη απόφασης χορήγησης άδειας παράτασης ωραρίου χρήσης Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. κ. ΚΟΥΣΚΟΥΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ, με χρήση ¨ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΜΕΡΙΚΗΣ & ΠΛΗΡΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ, στον Άγιο Ονούφριο του  Δήμου Βόλου.

3     Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (FIFTY FOUR ΙΚΕ).

4     Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (LITTLE DAISY ENTERTAINMENT ANDMORE ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ).

5     Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΛΑΠΠΑΣ ΙΠ. ΚΑΙ ΣΙΑ O.E.).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

6     Λήψη απόφασης για την κοπή δύο δένδρων επί του πεζοδρομίου της οδού Ζάχου 63, στον Δήμο Βόλου, κατόπιν αίτησης κ. Χινδιμπάτογλου Ευάγγελου.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

7     Λήψη απόφασης για την παραχώρηση  γηπέδου  για   εγκατάσταση   σταθμού μέτρησης ατμοσφαιρικής ρύπανσης σε χώρο ιδιοκτησίας του Δήμου Βόλου.

8     Λήψη απόφασης επί της Μελέτης  οριστικής οριοθέτησης τμήματος του ρέματος Σεσκουλιώτη στο Α΄ Επιχειρηματικό Πάρκο και Βιομηχανικό Πάρκο Βόλου του Δήμου Βόλου της Π. Ε  Μαγνησίας.

9     Τροποποίηση σχεδίου πόλης επί της οδού Φιλιππίδη μεταξύ Αθανασάκη και Αφων Βόλτου, έμπροσθεν του Ο.Τ.789 της Δ.Ε. Βόλου του Ενιαίου Δήμου Βόλου μετά από την υπ' αρ.111/2011 Απόφαση του Τριμελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Βόλου.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ