2Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ 23/1/2015

Για συνεδρίαση Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 2η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Παρασκευή, 30 Ιανουαρίου 2015 και ώρα 13:30 στο
Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
1 Χορήγηση α) άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων στο κατάστημα Υ.Ε. της ΓΕΝΙΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Ε.Π.Ε. με χρήση ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ-ΤΑΒΕΡΝΑ που βρίσκεται στην ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ (ΚΑΡΑΓΑΤΣ) Δήμου Βόλου και β) παράτασης άδειας μουσικών οργάνων στο εν λόγω κατάστημα.
2 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.356/2014 απόφαση-.
3 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΚΟΥΤΣΟΚΕΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ)-από αναβολή υπ' αριθ.357/2014 απόφαση -.
4 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΛΙΑΔΕΛΗ ΕΛΕΝΗ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ)-από αναβολή υπ' αριθ.361/2014 απόφαση-.
5 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ).
6 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΤΣΙΩΝΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ).
7 Αφαίρεση άδειας λειτουργίας Μουσικών Οργάνων (ΠΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ – ΑΛΙΚΟΓΛΟΥ ΑΡΓΥΡΗΣ Ο.Ε.).
8 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΦΕ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ)- από αναβολή υπ' αριθ.319/2014 απόφαση-.
9 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ) -από αναβολή υπ' αριθ.320/2014 απόφαση-.
10 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ) -από αναβολή υπ' αριθ.322/2014 απόφαση-.
11 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΡΩΤΟΛΑΤΗΣ Κ. & ΣΙΑ Ε.Ε.)-από αναβολή υπ' αριθ.326/2014 απόφαση-.
12 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.363/2014 απόφαση-.
13 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)-από αναβολή υπ' αριθ.365/2014 απόφαση-.
14 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ)-από αναβολή υπ' αριθ.366/2014 απόφαση-.
15 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ )-από αναβολή υπ' αριθ.367/2014 απόφαση-.
16 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ).
17 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΠΕΡΙΑΝΘΟΣ Ε.Π.Ε.).
18 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΤΙΜΠΛΑΛΕΞΗΣ Γ. ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ).
19 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΥΛΩΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ).
20 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΚΟΥΖΙΩΚΑΣ ΑΘΑΝ. & ΣΙΑ Ο.Ε.).
21 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΓΙΟΥΛΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ & ΣΙΑ ΟΕ).
22 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΑΜΟΥΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ).
23 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (Ι. ΦΕΡΦΥΡΗΣ – ΒΜΕ ΨΑΡΕΑΣ ΟΕ).
24 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος(ΣΙΝΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ).
25 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος(ΤΣΕΝΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ).
26 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ).
27 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΜΠΕΛΙΤΣΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ).
28 Ανάκληση άδειας ίδρυσης και λειτουργίας καταστήματος (ΝΑΝΟΣ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ
29 Λήψη απόφαση για την κοπή τριών (3) δέντρων (Φράξα) που βρίσκονται στην οδό Μικρασιατών 67 και Κουντουριώτου κατόπιν αίτησης του κ. Παπασταθόπουλου.
30 Λήψη απόφαση για την κοπή τριών (3) δέντρων (Σφενδάμι) που βρίσκονται στην οδό Κουντουριώτου μεταξύ Γ. Καρτάλη και Α. Γαζή, κατόπιν αίτησης του κ. Μπλάνα.
31 Λήψη απόφαση για την κοπή δέντρου (ακακία Κωνσταντινουπόλεως) που βρίσκεται στην οδό Βασσάνη 25, κατόπιν αίτησης του κ. Τσερβενιώτη.
32 Λήψη απόφαση για την κοπή δέντρου (Πλάτανος) που βρίσκεται στην οδό Ζωοδόχου Πηγής 15, κατόπιν αίτησης του κ. Καζίλα.
33 Λήψη απόφασης για την κοπή δύο (2) δέντρων (Πεύκα) που βρίσκονται στην οδό Τριανταφύλλου αρ.35, στην Αγριά, κατόπιν αίτησης του κ. Τσιάρα.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ
34 Λήψη απόφασης για την παραχώρηση χώρου στην κεντρική πλατεία Μακρινίτσας για πραγματοποίηση γαμήλιας εορτής.
35 Γνωμοδότηση για την ανέγερση προσθήκης αγροτικής αποθήκης, κατά παρέκκλιση των ισχυουσών πολεοδομικών διατάξεων.
36 Ανταλλαγή-μεταβίβαση οικοπέδου ιδιοκτησίας Ερρινάκη Ιωάννη με τμήμα δημοτικού οικοπέδου, λόγω πλήρους ρυμοτόμησης (Κ.Χ.) από το εγκεκριμένο ρυμοτομικό σχέδιο πόλης Νέας Αγχιάλου της Δ.Ε. Ν. Αγχιάλου του Δήμου Βόλου.
37 Ανάκληση της υπ' αριθ.279/2007 απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου πρώην Δήμου Ν. Ιωνίας περί έγκρισης τροποποίησης του εγκεκριμένου σχεδίου πόλης Ν. Ιωνίας, στο
Ο.Τ.242, για τον χαρακτηρισμό του χώρου γύρω από τον Ι.Ν. Αγίου Ιωάννου του Δαμασκηνού, Αγίας Βαρβάρας και Αγίας Σοφίας ως κοινόχρηστο χώρο.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
38 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Απαγόρευση στάσης και στάθμευσης σε οχήματα άνω των 3,5 τόνων σε τμήματα των οδών Μυτιλήνης και Μ. Ανδρόνικου στη Ν. Ιωνία.
39 Κανονιστική απόφαση κυκλοφοριακών ρυθμίσεων: Καθορισμός θέσης στάσης οχήματος ΑΜΕΑ στην οδό Αραπίτσας, στον Βόλο.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
40 Έκφραση γνώμης επί της Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (Μ.Π.Ε.) για τη χρήση κοκκοποιημένου ελαστικού ως καύσιμου στην παραγωγή ασβέστου, της ασβεστοποιίας με την επωνυμία «ΘΕΣΣΑΛΙΚΗ ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΙΙΑ – CaO HELLAS Α.Β.Ε.Ε.», που βρίσκεται στη Β΄ ΒΙ.ΠΕ. Βόλου

Η Πρόεδρος της
Επιτροπής Ποιότητας Ζωής