ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ - 3Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

ΒΟΛΟΣ  23/1/2020

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 3η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τρίτη, 28 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου , με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

1.  Λήψη απόφασης για την αναμόρφωση του προϋπολογισμού του Δήμου οικονομικού έτους 2020.

2.  Λήψη απόφασης για την διαγραφή οφειλών βάσει του άρθρου 174 του ν.3463/2006.

3.  ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΕΝΣΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2020 (σύμφωνα με το άρθρο 221 παρ. 11 περίπτωση α΄ του Ν. 4412/2016).

4.  Συγκρότηση επιτροπής παραλαβής υπηρεσιών, εργασιών και μεταφορών της Διεύθυνσης Οικονομικών και Αυτοτελών Τμημάτων του Δήμου Βόλου για το έτος 2020 (σύμφωνα με το Ν. 4412/2016).

5.  Συγκρότηση Επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής προμηθειών της Διεύθυνσης Οικονομικών και αυτοτελών τμημάτων  του Δήμου Βόλου,  για το έτος 2020 (σύμφωνα με το Ν. 4412/2016).

6.  Συγκρότηση Επιτροπών Διενέργειας Διαγωνισμών και Αξιολόγησης Προσφορών για Προμήθειες και Παροχή Υπηρεσιών, σύμφωνα με τον Ν. 4412/2016, για το τος 2020.

7.  Έγκριση Πρακτικού κατακύρωσης δικαιολογητικών του διεθνούς ανοικτού διαγωνισμού για την «Προμήθεια υγρών καυσίμων κίνησης και θέρμανσης, λιπαντικών και πρόσθετων για τις ανάγκες του Δήμου Βόλου, της Δ.Ε.Υ.Α.Μ.Β., του Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π. - ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ., της Κ.Ε.Κ.Π.Α. - Δ.ΙΕ.Κ., της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ & της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΈΑΙΔΕΥΣΗΣ» ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης τριών εκατομμυρίων διακοσίων εβδομήντα δύο  χιλιάδων διακοσίων είκοσι ενός ευρώ και εξήντα εφτά λεπτών, (3.272.221,67 €) συμπεριλαμβανομένου  του Φ.Π.Α 24%, διάρκειας δύο (2) ετών από την υπογραφή της σύμβασης.

8.  Λήψη απόφασης σχετικά με την  έγκριση της μελέτης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού, για την «Περισυλλογή, επανένταξη, φιλοξενία, φροντίδα αδέσποτων ζώων των Δημ. Ενοτ. Δήμου Βόλου, στο δημοτικό ενδιαίτημα στη θέση  Μαραθάς, διάρκειας ενός έτους», ενδεικτικού προϋπολογισμού 59.991,20 συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.

9.  Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου: "ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΣΤΗ ΝΕΑ ΑΓΧΙΑΛΟ (ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΛΩΝΑΚΙ)".

10.  Συγκρότηση Επιτροπής Διαγωνισμού Έργων της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του άρθρου 221 του Ν.4412/2016, για έργα που ως κριτήριο ανάθεσης χρησιμοποιείται η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφοράς μόνο βάσει τιμής και η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης του έργου δεν υπερβαίνει τα 60.000,00 Ευρώ χωρίς να συνυπολογίζεται το κονδύλιο του Φ.Π.Α., έτους 2020.

11. Υποβολή πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών κατακύρωσης του προσωρινού αναδόχου του έργου «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ Δ.Ε. ΒΟΛΟΥ & Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2019».

Δ/ΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

12.  Λήψη Απόφασης για την έκδοση εντάλματος προπληρωμής δαπανών μεταφοράς απορριμματοφόρων για επισκευή.

13. Συγκρότηση επιτροπών διενέργειας διαγωνισμών –αξιολόγησης προσφορών – γνωμοδοτήσεων και παρακολούθησης συμβάσεων υπηρεσιών, εργασιών & μεταφορών και διαγωνισμών προμηθειών της Διεύθυνσης Καθαριότητας & Ανακύκλωσης,  σύμφωνα µε τον Ν. 4412/2016 για το έτος 2020.

14. Συγκρότηση επιτροπών παραλαβής προμηθειών, παραλαβής καυσίμων & λιπαντικών και παραλαβής υπηρεσιών, εργασιών και μεταφορών της Διεύθυνσης Καθαριότητας & Ανακύκλωσης, σύμφωνα µε τον Ν. 4412/2016 για το έτος 2020.

15. Συγκρότηση επιτροπής αξιολόγησης ενστάσεων κατά των διαδικασιών σύναψης δημοσίων συμβάσεων της Διεύθυνσης Καθαριότητας & Ανακύκλωσης, σύμφωνα µε τον Ν. 4412/2016 για το έτος 2020.

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

16. Λήψη απόφασης σχετικά με την επικαιροποίηση της υπ' αρ. 512/07-10-2019 (ΑΔΑ: ΩΔΔ4Ω96-2ΓΧ) Α.Ο.Ε. του Δήμου Βόλου που αφορά τον "Εξώδικο συμβιβασμό επί αιτήματος του κ. Μαλαμούλη Ιωάννη, για υλικές ζημιές του οχήματός του με αριθμό κυκλοφορίας ΡΙΤ 3695  (μάρκας MERCEDES)".

17. Λήψη απόφασης σχετικά με τον "Εξώδικο συμβιβασμό για την καταβολή αποζημίωσης στον κ. Αγυϊώτη  Γεώργιο, για ζημιές που υπέστη το με αριθμό κυκλοφορίας ΒΟΧ 9463 (μάρκας FORD FOCUS), ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητό του".

18. Λήψη απόφασης σχετικά με τον "Εξώδικο συμβιβασμό για την καταβολή αποζημίωσης στον κ. Πάρνο Δημήτριο, για ζημιές που υπέστη το με αριθμό κυκλοφορίας ΒΟΟ 3167 (μάρκας MITSUBISHI), ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητό του".

19. Λήψη απόφασης σχετικά με τον "Εξώδικο συμβιβασμό για την καταβολή αποζημίωσης στον κ. Γεωργίου Νικόλαο, για ζημιές που υπέστη το με αριθμό κυκλοφορίας ΒΟΝ 6579 (μάρκας KIA CERATO), ιδιωτικής χρήσης αυτοκίνητό του".

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

20.  Συγκρότηση Επιτροπής παραλαβής υπηρεσιών, εργασιών και μεταφορών της Διεύθυνσης Προγραμματισμού, Βιώσιμης Ανάπτυξης και Νέων Τεχνολογιών, για το έτος 2020.

21. Συγκρότηση Επιτροπής παρακολούθησης και παραλαβής προμηθειών της Διεύθυνσης Προγραμματισμού, Βιώσιμης Ανάπτυξης και Νέων Τεχνολογιών, για το έτος 2020.

ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

22. Χορήγηση εντολής και πληρεξουσιότητας για απόκρουση της με αρ.κατάθ.ΤΜ218/19 αγωγής στο Μονομελές Πρωτοδικείο Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

23.  Αλλαγή ημερομηνίας ηλεκτρονικής αποσφράγισης προσφορών του έργου: "Διαγράμμιση Οδικού Δικτύου Λοιπών Δημοτικών Ενοτήτων Δ. Βόλου και Διαγραμμίσεις-Πιλοτικές Εφαρμογές Νέων Υλικών Έτους 2019".

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Τρίτη, 28 Ιανουάριος, 2020