6Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ

ΒΟΛΟΣ  19/5/2022

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην 6η ΤΑΚΤΙΚΗ Δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής η οποία θα διεξαχθεί ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ, σύμφωνα με την με αριθμό 643η εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών (ΑΔΑ: ΨΕ3846ΜΤΛ6-0Ρ5), με θέμα «Σύγκληση και λειτουργία των συλλογικών οργάνων των δήμων κατά το διάστημα εφαρμογής των μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας»-την Δευτέρα, 23 Μαΐου 2022 και ώρα 13:30 στο Δημαρχείο Βόλου, με τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης.

Α/Α   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΜΑΤΟΣ

Δ/ΝΣΗ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΙΚ/ΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

1.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΒΑΡΣΟ ΙΚΕ).

2.  Λήψη απόφασης για την διακοπή χρήσης μουσικής σε ΚΥΕ (ΠΡΟΟΔΟΣ ΙΚΕ).

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

3.  Λήψη απόφασης για την κοπή δύο δένδρων επί κοινοχρήστου χώρου της οδού Χατζημιχάλη με Λεπενιώτη 17, στον Δήμο Βόλου.

Δ/ΝΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗΣΗΣ

4.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση  του εγκεκριμένου Γενικού Πολεοδομικού Σχεδίου (Γ.Π.Σ.) Δήμου Βόλου (ΦΕΚ 237/ΑΑΠ/4-11-2016) όπως διορθώθηκε και ισχύει.

5.  Γνωμοδότηση σχετικά με την απόσυρση της  πρότασης Πολεοδομικής Μελέτης του οικισμού ΜΑΡΑΘΟΥ της Δ.Ε. Νέας Αγχιάλου του Δήμου Βόλου του Δήμου Βόλου.

6.  Λήψη απόφασης για την προσκύρωση οικοπεδικής έκτασης εμβαδού 29,36 τ.μ., στην ιδιοκτησία με κ.α. 070227  στο Ο.Τ. Γ649, περιοχής  Αγίας  Βαρβάρας  της  Δ.Ε.  Νέας  Ιωνίας  του  Δήμου  Βόλου.

7.  Λήψη απόφασης για την τροποποίηση σχεδίου  πόλης  στο  Ο.Τ.  που περικλείεται  από τις  οδούς Περικλή Γεωργιάδη–  Αμβράζη – Μπασδέκη – Ρήγα Φεραίου της Δ. Ε. Αγριάς του Ενιαίου Δήμου  Βόλου (Κατάργηση  κοινοχρήστου χώρου  σύμφωνα με το Ν. 4759/2020).

8.  Λήψη απόφασης για έγκριση χωροθέτησης του έργου: «ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΑΚΑΘΑΡΤΩΝ ΣΤΟΥΣ ΟΙΚΙΣΜΟΥΣ ΧΡΥΣΗ ΑΚΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑΣ, ΒΕΛΑΝΙΔΙΑ, ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΑΡΑΘΟΣ, ΚΡΙΘΑΡΙΑ, ΠΛΑΤΑΝΙΔΙΑ & ΜΑΛΑΚΙ Δ. ΒΟΛΟΥ» της ΔΕΥΑΜΒ.

Επιτροπής Ποιότητας Ζωής

ΚΑΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ