ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ ΕΚΤΑΣΗΣ 500,00 ΤΜ ΣΤΗ ΘΕΣΗ «ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ» ΤΗΣ Δ.Ε.ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑΘΜΟΥ ΒΑΣΗΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ

Βόλος, 21/3/2016

Αριθμ. πρωτ.: 24049

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ

ΕΚΤΑΣΗΣ 500,00 ΤΜ ΣΤΗ ΘΕΣΗ «ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ»

ΤΗΣ Δ.Ε.ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

ΣΤΑΘΜΟΥ ΒΑΣΗΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

Διακηρύσσει ότι:

Εκτίθεται σε πλειοδοτική φανερή και προφορική δημοπρασία η εκμίσθωση έκτασης 500,00 τ.μ. στη θέση «ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ» της Δ.Ε.Μακρινίτσας για την εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας με ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς (κατώτερο ετήσιο μίσθωμα) πέντε χιλιάδες (5.000,00) ευρώ πλέον χαρτοσήμου.

Δημοσιεύεται ορθή επανάληψη της περιληπτικής διακήρυξης εκμίσθωσης της ανωτέρω έκτασης λόγω αλλαγής ημερομηνίας διεξαγωγής της δημοπρασίας. Η δημοπρασία θα διεξαχθεί στο πρώην Δημαρχιακό Κατάστημα Ν.Ιωνίας, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου στις 4/4/2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:00 ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής. Σε περίπτωση που η δημοπρασία είναι άγονη, θα διεξαχθεί επαναληπτική στις 11/4/2016,ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:00 με τους ίδιους όρους και στον ίδιο χώρο.

Η κατάθεση των δικαιολογητικών θα γίνει έως τις 10:00 της ιδίας ημέρας.

Στη δημοπρασία γίνονται δεκτοί οι ενδιαφερόμενοι αφού προσκομίσουν ως εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό, εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης Τράπεζας ή Βεβαίωση του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων για παρακατάθεση σ΄ αυτό, από αυτόν που επιθυμεί να λάβει μέρος στη δημοπρασία, ποσού πεντακοσίων (500,00) ευρώ υπέρ του Δήμου Βόλου.

Οι όροι της σχετικής διακήρυξης βρίσκονται στο Τμήμα Δημοτικής Περιουσίας του Δήμου Βόλου, των οποίων οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λάβουν γνώση κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, τηλ. 24213 53149, 155. Διεύθυνση : Λεωφ. Ειρήνης 131, Δημαρχείο πρώην Δήμου Ν.Ιωνίας.

H παρούσα υπογράφεται σύμφωνα με την αριθ.πρωτ.8428/29-1-2015 απόφαση Δημάρχου Βόλου περί ανάθεσης αρμοδιοτήτων στον Γενικό Γραμματέα του Δήμου Βόλου.

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ