ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ ΤΗΣ ΑΙΘΟΥΣΑΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ - ΚΥΛΙΚΕΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟΥ «ΚΟΥΚΟΣ»

Βόλος,   30/3/2015

Αριθ. Πρωτ.: 29296

ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ  ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ  ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ  ΒΟΛΟΥ

Διακηρύσσει ότι:

Εκτίθεται σε πλειοδοτική φανερή και προφορική δημοπρασία  η εκμίσθωση της αίθουσας εκδηλώσεων - κυλικείου του Δημοτικού Κοιμητηρίου «Κούκος»  με ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς (κατώτερο ετήσιο μίσθωμα)  πενήντα τέσσερις χιλιάδες   (54.000,00) ευρώ, πλέον χαρτοσήμου.

Η δημοπρασία θα γίνει στο πρώην Δημαρχιακό  Κατάστημα Ν. Ιωνίας, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου,  στις 14 Aπριλίου 2015 ημέρα Τρίτη και ώρα 12.00 ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής. Σε περίπτωση που η δημοπρασία είναι άγονη, θα διεξαχθεί επαναληπτική στις  21 Απριλίου 2015, ημέρα Τρίτη την ίδια ώρα με τους ίδιους όρους και στον ίδιο χώρο.

Η κατάθεση των δικαιολογητικών θα γίνει έως τις  11 π.μ. της ιδίας ημέρας.

Στη δημοπρασία γίνονται δεκτοί οι ενδιαφερόμενοι αφού προσκομίσουν ως εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό, εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης Τράπεζας ή Βεβαίωση του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων για παρακατάθεση  σ΄ αυτό, από αυτόν που επιθυμεί να λάβει μέρος στη δημοπρασία, ποσού πέντε χιλιάδων τετρακοσίων (5.400,00) ευρώ υπέρ του Δήμου Βόλου.

Οι όροι της σχετικής διακήρυξης βρίσκονται στο Τμήμα Δημοτικής Περιουσίας & Κληροδοτηματων του Δήμου Βόλου, των οποίων οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λάβουν γνώση κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, τηλ. 24213 53149-155 (Διεύθυνση: Λεωφ. Ειρήνης 131, Δημαρχείο πρώην Δήμου Ν.Ιωνίας).

H παρούσα υπογράφεται σύμφωνα με την αριθ.πρωτ.8428/29-1-2015 απόφαση Δημάρχου Βόλου περί ανάθεσης αρμοδιοτήτων στον Γενικό Γραμματέα του Δήμου Βόλου.

O ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ