ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΥΠ΄ΑΡΙΘ. ΠΡΩΤ. 40830/16-05-2016 ΕΡΕΥΝΑΣ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΟΜΕΝΩΝ ΕΙΔΩΝ ΟΙΚΟΣΥΣΚΕΥΗΣ, ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ‘‘ΣΤΕΓΑΣΗ & ΕΠΑΝΕΝΤΑΞΗ’’, ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΤΩΝ ΩΦΕΛΟΥΜΕΝΩΝ ΤΟΥ

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                                                                   Βόλος 09/06/2016
                                                                                                                                                                                       Αρ. πρωτ.: 49821
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ, ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
& ΝΕΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ

Ταχ.δ/νση: Μικρασιατών 81- Μακρινίτσης                                                                                       ΠΡΟΣ: Δ/ση Οικονομικών Υπηρεσιών
Ταχ. Κωδικας: 38333                                                                                                                           Τμήμα Προμηθειών
Πληροφορίες: Χρ. Κουκουβίνος

Τηλέφωνο: 24213.56890                                                                                                             ΚΟΙΝ.: Τμήμα Ηλ/κης Διακυβέρνησης & Διαφάνειας (προς ανάρτηση)
Fax: 24210.34419
Email: ch.koukouvinos@volos-city.gr

ΘΕΜΑ: Επανάληψη της υπ΄αριθ. πρωτ. 40830/16-05-2016 Έρευνας Αγοράς για την προμήθεια μέρους από το σύνολο των προμηθευόμενων ειδών οικοσυσκευής, στο πλαίσιο του Προγράμματος του Υπουργείου Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης ‘‘ΣΤΕΓΑΣΗ & ΕΠΑΝΕΝΤΑΞΗ’’, για την κάλυψη των στεγαστικών αναγκών των ωφελουμένων του.

Η Δ/νση Προγραμματισμού, Βιώσιμης Ανάπτυξης & Νέων Τεχνολογιών προκειμένου να προβεί στην προμήθεια συγκεκριμένων ειδών οικοσυσκευής, στο πλαίσιο του Προγράμματος του Υπουργείου Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης «ΣΤΕΓΑΣΗ & ΕΠΑΝΕΝΤΑΞΗ», για την κάλυψη των στεγαστικών αναγκών των ωφελουμένων του, προχώρησε στην αριθ. πρωτ. 40830/16-05-2016 Έρευνα Αγοράς, με ανάρτηση στην επίσημη ιστοσελίδα του Δήμου, ζητώντας να κατατεθούν προσφορές για την υλοποίηση της προμήθειας.
Με το από 27/05/2016 Πρακτικό, η Επιτροπή Διενέργειας Διαγωνισμών-Αξιολόγησης Προσφορών & Γνωμοδοτήσεων (ΕΚΠΟΤΑ) του Δήμου Βόλου για το έτος 20016, γνωμοδότησε για την προμήθεια μέρους των προς προμήθεια ειδών και για τα οποία εκδόθηκε η υπ’ αριθμ. 49569/08-06-2016 Απόφαση του Αντιδημάρχου Οικονομικών Υπηρεσιών, Διοικητικών Υπηρεσιών και ΚΕΠ.
Για τα υπόλοιπα είδη, για τα οποία δεν κατατέθηκε καμία προσφορά, η Δ/νση Προγραμματισμού, Βιώσιμης Ανάπτυξης & Νέων Τεχνολογιών προβαίνει σε νέα έρευνα αγοράς για την ολοκλήρωση της προμήθειας συνολικά, για την κάλυψη των στεγαστικών αναγκών των ωφελουμένων του Προγράμματος του Υπουργείου Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης ‘‘ΣΤΕΓΑΣΗ & ΕΠΑΝΕΝΤΑΞΗ’’ και συγκεκριμένα προχωρεί στη διαδικασία προμήθειας των κάτωθι ειδών :

A/A

ΕΙΔΟΣ

ΤΕΜ

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΟΣ (με ΦΠΑ)

ΣΥΝΟΛΟ

CPV

ΑΠΟΡΡΟΦΗΤΗΡΑΣ

ΚΟΥΖΙΝΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ

ΨΥΓΕΙΟΚΑΤΑΨΥΚΤΗΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ (συμπεριλ.ΦΠΑ 24%)

770,00 €

Η εν λόγω προμήθεια, ενδεικτικού προϋπολογισμού δαπάνης μέχρι 770,00 € (ΕΑΔ 1011) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α., θα βαρύνει τον Κ.Α. 60.6473.201 «Συμμετοχή στο Πρόγραμμα ‘‘Στέγαση & Επανένταξη’’ στο πλαίσιο των δράσεων Στέγασης, Σίτισης και Κοινωνικής Φροντίδας για τους Άστεγους (άρθρο 29 του Ν.4052/12 όπως ισχύει ’’Υπουργείο Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης & Πρόνοιας’’)», του προϋπολογισμού του Δήμου, οικονομικού έτους 2016.
Η επιλογή του/των προμηθευτή/ών θα γίνει με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή, εφόσον πληρούνται οι τεχνικές προδιαγραφές, όπως αναλυτικά περιγράφονται στην συνημμένη Μελέτη της Δ/νσης Προγραμματισμού, Βιώσιμης Ανάπτυξης & Νέων Τεχνολογιών, η οποία αποτελεί αναπόσπαστο τμήμα της παρούσας.
Οι ενδιαφερόμενοι προμηθευτές καλούνται να καταθέσουν αυτοπροσώπως ή να αποστείλουν τις προσφορές τους στο Τμήμα Προμηθειών έως την Τρίτη 14/06/2016 και ώρα 14:00, σε κλειστό φάκελο με αναγραφόμενη την επωνυμία του ενδιαφερομένου με τα πλήρη στοιχεία, τον αριθμό πρωτοκόλλου και τον τίτλο της Έρευνας Αγοράς.

Ο ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ
ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ, ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ