ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΛΑΞΗ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ Α'ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ                                                                                   Βόλος 27/12/2013
Διεύθυνση: Επτά Πλατανίων – Αρ. Ζάχου                                                                    Αρ.Πρωτ. 521
Τ.Κ. : 38336
Αρμόδιος : ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
Τηλέφωνο : 24210-28517
Fax : 24210-28519

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Πρόσκληση για την κατάθεση προσφορών με απευθείας ανάθεση για την επιλογή  αναδόχου παροχής υπηρεσιών για την φύλαξη είκοσι τριών σχολικών μονάδων (περίπου τριάντα σχολικά κτίρια) Α/θμιας εκπ/σης του Δήμου Βόλου για το σχολικό έτος 2013 – 2014, (για όσα σχολεία επιλέξουν την υπηρεσία αυτή).

Σας γνωρίζουμε ότι η Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βόλου πρόκειται να προβεί στην απευθείας ανάθεση με σφραγισμένες προσφορές, με κριτήριο την χαμηλότερη τιμή, για την φύλαξη των σχολικών μονάδων:

Ειδικότερα, η φύλαξη πρέπει να περιλαμβάνει τα έξης:

Α)  εγκατάσταση και χρήση  συστημάτων συναγερμού, και την σύνδεση και παρακολούθησή τους, από κεντρικό σταθμό με έδρα τον Βόλο.

Β)Παροχή υπηρεσιών άμεσης επέμβασης με την αποστολή στο φυλασσόμενο χώρο περιπολικού επανδρωμένου με ειδικά εκπαιδευμένο προσωπικό. Απαραίτητη προϋπόθεση η ανάδοχος εταιρεία να διαθέτει περιπολικά αυτοκίνητα.

Γ) Η δυνατότητα άμεσης επέμβασης να υφίσταται καθημερινά, όλη τη διάρκεια του έτους (365 ημέρες) χωρίς καμιά εξαίρεση, από την δύση του ηλίου μέχρι την ανατολή της επόμενης ημέρας.

Δ) Η ανάδοχος εταιρεία να διαθέτει ISO παροχής υπηρεσιών ασφαλείας σε δημόσια  κτίρια.

Ε) Τυχόν πρόσθετες  παροχές θα λήφθουν υπόψην για την επιλογή αναδόχου.

Παρακαλούμε όπως προσκομίσετε εσώκλειστη προσφορά στην οποία να περιλαμβάνεται οικονομική προσφορά με ποσοστό έκπτωσης επί της ενδεικτικής τιμής των τριάντα (30) ευρώ  ανά μήνα και ανά σχολικό κτίριο έως την Παρασκευή   03/01/2014 και ώρα 13:00  στα γραφεία της Σχολικής Επιτροπής,  Επτά Πλατανίων – Αρ. Ζάχου .

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ