ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓ.ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ

Βόλος 12/3/2015
Αριθμ. πρωτ.: 23755

ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ
ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓ.ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ Δ.Ε. ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

Διακηρύσσει ότι:

Η επαναληπτική, πλειοδοτική  φανερή και προφορική δημοπρασία  για την εκμίσθωση του  δημοτικού  καταστήματος, εμβαδού 80 τμ περίπου,  ως κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος εμβαδού 162,69 τμ, που βρίσκεται στην ανατολική πλευρά της πλατείας Αγίου Λαυρεντίου Δ.Ε. Αρτέμιδας που είχε οριστεί να γίνει στις 26/11/2014  δεν πραγματοποιήθηκε λόγω ελλιπούς σύνθεσης της επιτροπής δημοπρασιών και γι΄ αυτό το λόγο θα διεξαχθεί σύμφωνα με την παρ. 1 του άρθρου 6 του Π.Δ. 270/81 στο πρώην Δημαρχιακό Κατάστημα Ν.Ιωνίας στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου την  19/3/2015, ημέρα Πέμπτη και ώρα 12.00 π.μ.  ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής. Η κατάθεση των δικαιολογητικών θα γίνει έως τις 11.00 π.μ. της ιδίας ημέρας.

H δημοπρασία θα ξεκινήσει με ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς (κατώτερο ετήσιο μίσθωμα) 2.400,00 ευρώ πλέον χαρτοσήμου.

Στη δημοπρασία γίνονται δεκτοί οι ενδιαφερόμενοι αφού προσκομίσουν ως εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό, εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης Τράπεζας ή Βεβαίωση του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων για παρακατάθεση  σ΄ αυτό, από αυτόν που επιθυμεί να λάβει μέρος στη δημοπρασία, ποσού   240,00 ευρώ  υπέρ του Δήμου Βόλου.

Οι όροι  της σχετικής διακήρυξης  βρίσκονται στο Τμήμα Δημοτικής Περιουσίας του Δήμου Βόλου, των οποίων οι ενδιαφερόμενοι  μπορούν να λάβουν γνώση κατά τις εργάσιμες  ημέρες και ώρες, τηλ. 24213 53149 – 155. ( Διεύθυνση : Λεωφ. Ειρήνης 131, Δημαρχείο πρώην Δήμου Ν.Ιωνίας)

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ