ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α ΄ΒΑΘΜΙΑΣ                                                               Βόλος  22/5/2013

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ                                                                     Αρ. Πρωτ: 172

Διεύθυνση: Νικομηδείας 2

Τ.Κ.              : 38446

Αρμόδιος   : Κατσαρού Βασιλική

Τηλέφωνο  : 2421028517

Fax               : 2421028519

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Πρόσκληση για κατάθεση προσφορών για μεταφορά βιβλίων στα Δημοτικά Σχολεία του Δήμου Βόλου.

Σας γνωρίζουμε ότι η  Σχολική Επιτροπή Α΄/θμιας Εκπ/σης του Δήμου Βόλου πρόκειται να προβεί στη μεταφορά των σχολικών βιβλίων από τις αποθήκες που βρίσκονται στην περιοχή του εμπορικού λιμανιού Βόλου προς τους  στεγασμένους χώρους  των  Δημοτικών Σχολείων  του Δήμου Βόλου.

Για να γίνουν δεκτές οι προσφορές θα πρέπει τα μεταφορικά μέσα να έχουν τα εξής χαρακτηριστικά :

• Υδραυλική πόρτα ή γερανάκι (παπαγαλάκι) ώστε να ανασηκώνει τις παλέτες με τα βιβλία χωρίς να απαιτείται υποβοήθηση με κλάρκ.
  • Παλετοφόρο
  • Ανάλογες διαστάσεις ώστε να είναι δυνατή η διέλευσή του από τις αυλόπορτες των σχολείων
  • Να υπάρχει δυνατότητα με τα ελάχιστα δρομολόγια να εξυπηρετηθούν οι σχολικές μονάδες  του Δήμου Βόλου ( να  μπορεί να  μεταφέρει 8 παλέτες σε ένα δρομολόγιο).

Ο ανάδοχος υποχρεούται να ολοκληρώσει το σύνολο της μεταφοράς των  βιβλίων ακολουθώντας το πρόγραμμα που θα του υποδείξει ο υπεύθυνος της αποθήκης.

Παρακαλούμε όπως προσκομίσετε εσώκλειστη προσφορά με τιμή ανά δρομολόγιο έως την Τετάρτη  29/5/2013 και ώρα 12.00 π.μ. στα γραφεία της σχολικής επιτροπής, Αρ.Ζάχου  - Εφτά Πλατανίων  (κτίριο Μουρτζούκου  είσοδος από Αρ.Ζάχου ).

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Δ. ΒΟΛΟΥ