ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΣΘΩΣΗ ΒΕΝΖΙΝΟΚΙΝΗΤΩΝ ΧΟΡΤΟΚΟΠΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΠΕΖΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ ΠΡΑΣΙΝΟΥ

Ταχ. Δ/νση: Πλατεία Διμηνίου

Πληροφορίες:  Ράνια Καποδίστρια

Τηλέφωνο: 24213-53624

ΦΑΞ: 24213-53613

Βόλος,  7/4/2015

Αρ. Πρωτ: 32215

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Η Διεύθυνση Πρασίνου προτίθεται να μισθώσει βενζινοκίνητα χορτοκοπτικά μηχανήματα με πεζό χειριστή για τις ανάγκες βοτανίσματος αυτοφυούς βλάστησης μη πλακοστρωμένων πεζοδρομίων και ρείθρων Δημοτικών δρόμων του Καλλικρατικού Δήμου Βόλου στα πλαίσια της προετοιμασίας του Δήμου για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Εφήβων, ως εξής:

Α/Α

ΕΙΔΟΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ

ΑΡΙΘΜΟΣ ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΩΝ

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΤΙΜΗ ΧΩΡΙΣ Φ.Π.Α.

ΠΟΣΟ

Βενζινοκίνητο χορτοκοπτικό μηχάνημα με πεζό χειριστή

6.300

ΣΥΝΟΛΟ

6.300

Φ.Π.Α. 23%

1.449

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ

7.749

Στις εργασίες περιλαμβάνονται: η κοπή των ζιζανίων στα πεζοδρόμια χωρίς πλακόστρωση, στα ρείθρα, στο χώρο γύρω από τον κορμό των δένδρων, σε αδιαμόρφωτους κοινόχρηστους χώρους καθώς και η σήμανση και η λήψη μέτρων προστασίας.

Οι παραπάνω εργασίες θα εκτελεστούν σε συγκεκριμένη χρονική περίοδο (σε διάστημα δύο (2) μηνών από την ανάδειξη του αναδόχου).

Ο  ανάδοχος  (εκμισθωτής)   οφείλει  να  ανταποκριθεί στην εργασία του  βοτανίσματος   με βενζινοκίνητο  χορτοκοπτικό με πεζό χειριστή είτε με  χρήση μισινέζας  είτε με χρήση δίσκου, έτσι ώστε η  κοπή των  χόρτων  να γίνεται  σε ύψος έως  5 cm (εκατοστά ) από το έδαφος.

Ο  αριθμός χλοοκοπτικών που πρέπει να έχει στην διάθεσή του ο ενδιαφερόμενος ανάδοχος είναι έως τέσσερα (4) με τους χειριστές τους και ανάλογα με τις ανάγκες της Υπηρεσίας να χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα σε διαφορετικούς χώρους με υπόδειξη της Υπηρεσίας.

Τα μέτρα ασφαλείας για τους χειριστές των βενζινοκίνητων χλοοκοπτικών μηχανημάτων, πρέπει να λαμβάνονται σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, με ευθύνη του αναδόχου (εκμισθωτή).

Η δαπάνη καυσίμων και λιπαντικών των μηχανημάτων βαρύνουν τον ανάδοχο (εκμισθωτή). Επίσης βαρύνουν τον ανάδοχο οι αμοιβές των χειριστών και οι ασφαλιστικές τους εισφορές.

Κατά τη διάρκεια των εργασιών  ο ιδιοκτήτης των μηχανημάτων έχει την ευθύνη της σωστής και ακίνδυνης λειτουργίας τους. Κάθε ατύχημα  ή  δυστύχημα  στο   προσωπικό  του  αναδόχου  ή σε  τρίτους  ή οποιαδήποτε ζημιά που προκαλείται από τον ανάδοχο, βαρύνουν αποκλειστικά τον ίδιο.

Η δαπάνη  θα βαρύνει τον Κ.Α. 35-6233.001 του προϋπολογισμού του Δ.Β. έτους 2015.

Η τιμή προσφοράς θα είναι σε Ευρώ ανά ημερομίσθιο (8 ώρες εργασίες).

Παρακαλούμε όπως, προσκομίσετε εσώκλειστη οικονομική προσφορά έως την Τρίτη 14/4/2015 και ώρα 11:00 π.μ. στη γραμματεία της Δ/νσης Πρασίνου, πλατεία Διμηνίου - πρώην Δημαρχείο Δ. Αισωνίας.

κ.α.α.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ