ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΣΗ ΑΠΕΝΤΟΜΩΣΗΣ, ΜΥΟΚΤΟΝΙΑΣ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΚΤΟΝΙΑ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ                                                                                     Βόλος  19/9/2013

ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ                                                                                                              Αριθ. Πρωτ.:357

Διεύθυνση : Αρ. Ζάχου – Επτά Πλατανίων

Τ.Κ.             : 38336

Αρμόδιος   : ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Τηλέφωνο : 24210-28517

Fax             : 24210-28519

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Πρόσκληση για κατάθεση προσφορών με απευθείας ανάθεση για την απεντόμωση - μυοκτονία και απολύμανση –μικροβιοκτονία σε  σχολικές μονάδες α/βαθμιας του Δήμου Βόλου για το σχολικό έτος 2013-2014

Σας γνωρίζουμε ότι η Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βόλου πρόκειται να προβεί στην απευθείας ανάθεση με σφραγισμένες προσφορές, με κριτήριο την χαμηλότερη τιμή, για:

Α)  απεντόμωση- μυοκτονία

Β) απολύμανση – μικροβιοκτονία σε Σχολικές Μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Βόλου όπου και εφόσον προκύψει ανάγκη.

Οι σφραγισμένες προσφορές θα γίνονται δεκτές ως και 27/9/2013 ημέρα  Παρασκευή και ώρα 11.οο πμ. στα γραφεία της Σχολικής Επιτροπής,  Αρ. Ζάχου -Επτά Πλατανίων (κτίριο Μουρτζούκου).

Η τιμή της προσφοράς για τις  παραπάνω κατηγορίες θα εξαρτάται με τα κατά προσέγγιση τετραγωνικά:

Για σχολεία μέχρι 150τ.μ

Για σχολεία από 150 τ.μ μέχρι 250τ.μ

Για σχολεία από 250τ.μ μέχρι 350τ.μ

Για σχολεία από 350τ.μ και πάνω

Το Αντικείμενο της ανάθεσης είναι η παροχή υπηρεσιών για απεντόμωση- μυοκτονία απολύμανση – μικροβιοκτονία των χώρων (αύλειοι χώροι, αίθουσες, διάδρομοι κλιμακοστάσιο, μηχανοστάσια , γραφεία αποθήκες κλπ.) των σχολικών μονάδων.

Τα υλικά που θα χρησιμοποιηθούν για την  απεντόμωση- μυοκτονία και  απολύμανση – μικροβιοκτονία θα πρέπει να πληρούν όλες τις σύγχρονες προδιαγραφές ασφαλείας ( αρ. έγκρισης, δελτία δεδομένων ασφαλείας MSDS υλικών) να είναι εγκεκριμένα από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων. Ο ανάδοχος θα πρέπει να καταθέσει μετά το πέρας κάθε εργασίας  πιστοποιητικό απολύμανσης και  φάκελο στον όποιο αναφέρονται εκτενώς τα χημικά σκευάσματα που χρησιμοποιούνται, καθώς και τα αντίδοτά τους.

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ