ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΣΗ ΑΠΕΝΤΟΜΩΣΗΣ - ΜΥΟΚΤΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗΣ – ΜΙΚΡΟΒΙΟΚΤΟΝΙΑ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ ΓΙΑ 23_8_2012

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ
                                   Βόλος 22/8/2012
                                                                                                  Αριθ. Πρωτ.: 225

Διεύθυνση: Νικομηδείας 2
Τ.Κ. : 38446
Αρμόδιος : ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
Τηλέφωνο : 24210-28517
Fax : 24210-28519

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Πρόσκληση για κατάθεση προσφορών με απευθείας ανάθεση για την απεντόμωση- μυοκτονία και απολύμανση - μικροβιοκτονία σε σχολικές μονάδες α/βαθμιας του Δήμου Βόλου για το σχολικό έτος 2012-2013

Σας γνωρίζουμε ότι η Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βόλου πρόκειται να προβεί στην απευθείας ανάθεση με σφραγισμένες προσφορές, με κριτήριο την χαμηλότερη τιμή, για:

Α) απεντόμωση- μυοκτονία
Β) απολύμανση - μικροβιοκτονία σε Σχολικές Μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Βόλου όπου και εφόσον προκύψει ανάγκη.

Οι σφραγισμένες προσφορές θα γίνονται δεκτές ως και 28/8/2012 ημέρα Τρίτη και ώρα 11.οο πμ. στα γραφεία της Σχολικής Επιτροπής, Νικομηδείας 2 (κτίριο Μεταξουργείου).

Η τιμή της προσφοράς για τις παραπάνω κατηγορίες θα εξαρτάται με τα κατά προσέγγιση τετραγωνικά:
Για σχολεία μέχρι 150τ.μ
Για σχολεία από 150 τ.μ μέχρι 250τ.μ
Για σχολεία από 250τ.μ μέχρι 350τ.μ
Για σχολεία από 350τ.μ και πάνω

Το Αντικείμενο της ανάθεσης είναι η παροχή υπηρεσιών για απεντόμωση- μυοκτονία απολύμανση - μικροβιοκτονία των χώρων (αύλειοι χώροι, αίθουσες, διάδρομοι κλιμακοστάσιο, μηχανοστάσια , γραφεία αποθήκες κλπ.) των σχολικών μονάδων.
Τα υλικά που θα χρησιμοποιηθούν για την απεντόμωση- μυοκτονία και απολύμανση - μικροβιοκτονία θα πρέπει να πληρούν όλες τις σύγχρονες προδιαγραφές ασφαλείας ( αρ. έγκρισης, δελτία δεδομένων ασφαλείας MSDS υλικών) να είναι εγκεκριμένα από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων. Ο ανάδοχος θα πρέπει να καταθέσει μετά το πέρας κάθε εργασίας πιστοποιητικό απολύμανσης και φάκελο στον όποιο αναφέρονται εκτενώς τα χημικά σκευάσματα που χρησιμοποιούνται, καθώς και τα αντίδοτά τους.

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
                                                      ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ