ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΖΥΜΑΤΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΚΑΔΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

ΤΜΗΜΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ-ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΜΙΔΗΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΙΜΩΝ ΥΛΙΚΩΝ

Πληροφορίες: Κ. Τατάκος

Τηλέφωνο: 2421080959

FAX: 24210 80344

Email: ktatakos@gmail.com και grkinisis@volos-city.gr

Βόλος  8 - 4 -2014

Αρ. Πρωτ. 39997

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Για την ανάγκη εξουδετέρωσης (ουδετεροποίησης) των δυσάρεστων οσμών που προέρχονται από οργανικά προϊόντα σε αποσύνθεση, οσμές προερχόμενες από λιπαρά οξέα, ενώσεις θείου, ενώσεις αζώτου, καθώς και για την ανάγκη καθαρισμού των κάδων απορριμμάτων του πολεοδομικού συγκροτήματος του Δήμου Βόλου, προτιθέμεθα να προμηθευτούμε ενζυματικό υγρό, βιοαποικοδομήσιμο και μη επιβλαβές για φυσικούς οργανισμούς. Ο πληθυσμός των μικροοργανισμών του υγρού δεν θα είναι μικρότερος του 1Χ109 ανά ml προϊόντος. Το εν λόγω προϊόν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί είτε στα αυτοκινούμενα πλυντήρια κάδων χωρίς να προκαλεί διαβρώσεις και γενικότερα φθορές ή καταστροφές στα μεταλλικά μέρη του οχήματος είτε για ψεκασμό των απορριμμάτων στους κάδους. To προσφερόμενο υλικό θα είναι συμπυκνωμένο για όσο το δυνατόν μεγαλύτερη διάλυση σε αναλογία επί τοις εκατό.

Από τους υποψήφιους προμηθευτές θα πρέπει να κατατεθούν τα δελτία δεδομένων ασφαλείας των προσφερομένων προϊόντων, καθώς και σχετικές εγκρίσεις φορέων που εγκρίνουν τη διάθεση του υγρού στην ελληνική αγορά, η δε διάρκεια ζωής των προσφερομένων προϊόντων θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 2 έτη. Θα υπάρχει πλήρης περιγραφή του προϊόντος ως προς τη σύνθεση και τη δράση του υγρού, τα αναγραφόμενα δε επί της συσκευασίας θα πρέπει να επιβεβαιώνουν τα χαρακτηριστικά του.

Η κατακύρωση προσφοράς θα προκύψει μετά από αξιολόγηση όλων των δεδομένων και λαμβάνοντας υπ΄ όψη την διαλυτότητα των προσφερομένων προϊόντων σε σχέση με την τιμή τους, ώστε να προκύψει η οικονομικότερη λύση για τον Δήμο.

Επικουρικά θα εκτιμηθεί το πελατολόγιο (πώληση του προσφερόμενου προϊόντος σε Δήμους) κάθε προμηθευτή.

Ο ενδεικτικός προϋπολογισμός της προμήθειας είναι δύο χιλιάδες πεντακόσια (2.500,00) ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

Στην προσφερόμενη τιμή θα περιλαμβάνεται και η παράδοση του προϊόντος στις  αποθήκες του Δημοτικού Αμαξοστασίου.

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να προσκομίσουν ενσφράγιστες οικονομικές προσφορές στη Διεύθυνση Καθαριότητας (γραφείο Διευθυντή) έως την Παρασκευή 11 Απριλίου και ώρα 13:00 π.μ.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΙΛΙΟΣ

ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΣ ΜΗΧ/ΚΟΣ ΠΕ6/Β