Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ, ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΣΚΟΥΤΕΡ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                         Βόλος, 10/11/2015
ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ                                                                                                      Αρ. Πρωτ. 110070
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ
ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Η Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας του Δήμου Βόλου, επιθυμεί την προμήθεια ενός σκούτερ, προκειμένου να καλυφθούν οι εκτεταμένες ανάγκες μετακίνησης στον Καλλικρατικό Δήμο (εντός της πόλης αλλά και στο εθνικό δίκτυο, ημιορεινές περιοχές κλπ) με ασφάλεια, ικανή ιπποδύναμη, απόδοση, ευελιξία, περιβαλλοντική ευαισθησία και οικονομία.

Μηχανή Scooter

ΖΑΝΤΕΣ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ
Εμπρός : >ή= 14’ , Πίσω : >ή= 13’

Βασικός Εξοπλισμός:
- Αποθηκευτικός χώρος κάτω από την σέλα με χωρητικότητα ικανή τουλάχιστον για δύο κράνη full face
- Φωτιστικά τεχνολογίας LED - DRL
- Ψηφιακός πίνακας οργάνων πολλαπλών ενδείξεων, τουλάχιστον για έλεγχο θερμοκρασίας, κατανάλωσης, τάσης & αλλαγής λιπαντικών
- Αντίβαρα τιμονιού
- Ζάντες αλουμινίου
- Δισκόφρενο >ή= 240 χιλιοστών μπροστά και πίσω, συνδυασμένα με ελαφρό σύστημα ABS τελευταίας γενεάς.
- Κεντρικό και πλαϊνό stand
- Διακόπτης Alarm
- Διακόπτης με αντικλεπτική προστασία
- Θύρα παροχής ρεύματος USB
- Ανεμοθώρακας

Εγγύηση:
Να παρέχεται τουλάχιστον διετής εγγύηση για εργασία και ανταλλακτικά.

Βασική προϋπόθεση πως η εταιρία κατασκευής θα είναι εγνωσμένου κύρους σύμφωνα με τις προδιαγραφές ISO.

Η δαπάνη δεν θα υπερβαίνει συνολικά το ποσό των πέντε χιλιάδων ευρώ (5.000,00 €) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. και θα βαρύνει τον κωδικό 70-7132.701 «Προμήθεια μεταφορικών μέσων» προϋπολογισμού έτους 2015.
Οι ενδιαφερόμενοι προμηθευτές καλούνται να καταθέσουν κλειστές έγγραφες προσφορές έως τη Δευτέρα 16/11/2015 και ώρα 12:00 στη Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας (Μικρασιατών αρ. 81 τηλ. 2421356875, πληροφορίες Ελ. Βήλου).

κ.α.α.

Αντώνης Ραφανίδης