ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΓΡΟΚΤΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ "ΝΤΑΛΟΥΚΑ" Ν.ΑΓΧΙΑΛΟΥ

Βόλος, 10-12-2013
Αριθ. Πρωτ.: 149701

ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ
ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΓΡΟΚΤΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ « ΝΤΑΛΟΥΚΑ»
ΤΗΣ ΚΤΗΜΑΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ Ν. ΑΓΧΙΑΛΟΥ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

Διακηρύσσει ότι:

Εκτίθεται σε πλειοδοτική φανερή και προφορική δημοπρασία η εκμίσθωση του δημοτικού αγροκτήματος στη θέση «Νταλούκα» της κτηματικής περιφέρειας της Δημοτικής Κοινότητας Ν. Αγχιάλου, με ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς 1.200,00 ευρώ για όλη τη διάρκεια της τετραετούς μίσθωσης.
Η δημοπρασία θα γίνει στο κατάστημα του πρώην Δήμου Νέας Ιωνίας την 24/12/2013 ημέρα Τρίτη και ώρα 10.30 π.μ. ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής. Σε περίπτωση που η δημοπρασία είναι άγονη, θα διεξαχθεί επαναληπτική στις 31/12/2013 ημέρα Τρίτη και ώρα 10.30 π.μ., με τους ίδιους όρους και στον ίδιο χώρο.
   Η κατάθεση των δικαιολογητικών θα γίνει έως τις 09.30 π.μ. της ιδίας ημέρας.
Στη δημοπρασία γίνονται δεκτοί οι ενδιαφερόμενοι αφού προσκομίσουν ως εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό, εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης Τράπεζας ή Βεβαίωση του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων για παρακατάθεση σ΄ αυτό, από αυτόν που επιθυμεί να λάβει μέρος στη δημοπρασία, ποσού ίσου προς το ένα δέκατο (1/10) του οριζόμενου στη διακήρυξη ελάχιστου ορίου πρώτης προσφοράς, το οποίο ορίστηκε σε ευρώ 1.200,00 ήτοι 120,00 ευρώ, που θα αντικατασταθεί μετά την υπογραφή της σύμβασης με άλλη, ποσού ίσου με τα 4/12 του μισθώματος του πρώτου έτους, που θα εγγυάται την καλή εκτέλεση όλων των όρων του συμφωνητικού μισθώσεως που θα υπογραφεί.
Οι όροι της σχετικής διακήρυξης βρίσκονται στο Τμήμα Δημοτικής Περιουσίας & Κληροδοτημάτων στο Δημαρχείο του πρώην Δήμου Ν.Ιωνίας, των οποίων οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λάβουν γνώση κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, τηλ. 24213 53149 – 155. (Διεύθυνση: Δημαρχείο πρώην Δήμου Ν.Ιωνίας).

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΟΣ ΤΡ. ΣΚΟΤΙΝΙΩΤΗΣ