ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ- ΔΗΜ. ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜ. ΠΑΡΚΟΥ Ν.ΠΑΓΑΣΩΝ

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                  Βόλος 4/3/2016
ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ                                                                                                           Αριθμ. πρωτ.:19392

ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑΣ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ- ΔΗΜ. ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ
ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜ. ΠΑΡΚΟΥ Ν.ΠΑΓΑΣΩΝ

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

Διακηρύσσει ότι:

Εκτίθεται σε επαναληπτική πλειοδοτική φανερή και προφορική δημοπρασία η εκμίσθωση του κτιρίου-δημοτικού καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος εντός του Δημοτικού Πάρκου Ν.Παγασών με ελάχιστο όριο πρώτης προσφοράς (κατώτερο ετήσιο μίσθωμα) 12.000,00 ευρώ πλέον χαρτοσήμου.
Η δημοπρασία λόγω ματαίωσής της, την αρχικά ορισθείσα ημερομηνία (22-2-2016), θα γίνει στο πρώην Δημοτικό Κατάστημα Ν. Ιωνίας την 11/3/2016, ημέρα Παρασκευή και ώρα 11.00 ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής.
Η κατάθεση των δικαιολογητικών θα γίνει έως τις 10.00 της ιδίας ημέρας.
Στη δημοπρασία γίνονται δεκτοί οι ενδιαφερόμενοι αφού προσκομίσουν ως εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό, εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης Τράπεζας ή Βεβαίωση του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων για παρακατάθεση σ΄ αυτό, από αυτόν που επιθυμεί να λάβει μέρος στη δημοπρασία, ποσού 1.200,00 ευρώ υπέρ του Δήμου Βόλου.
Οι όροι της σχετικής διακήρυξης βρίσκονται στο Τμήμα Δημοτικής Περιουσίας του Δήμου Βόλου, των οποίων οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να λάβουν γνώση κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, τηλ. 24213 53149 & 155. ( Διεύθυνση : Λεωφ. Ειρήνης 131, Δημαρχείο πρώην Δήμου Ν.Ιωνίας).
H παρούσα υπογράφεται σύμφωνα με την αριθ.πρωτ.8428/29-1-2015 απόφαση Δημάρχου Βόλου περί ανάθεσης αρμοδιοτήτων στον Γενικό Γραμματέα του Δήμου Βόλου.

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ