ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΑΘΕΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ ΜΕΣΩ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                             Βόλος, 27 /3/2018
ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                                     Αριθμ. Πρωτ.: 27743
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
ΒΙΩΣΙΜΗΣ, ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ
ΝΕΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ & ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ
Ταχ. Δ/νση : Σωσιπάτρου και Βηθλεέμ
Ταχ. Κωδικας: 38 446
Πληροφορίες: Ηλίας Καλαντζής
Τηλέφωνο: 24213 53170
Fax:
E-mail: ekalantzis@volos-city.gr ΠΡΟΣ: Διεύθυνση Οικονομικών
Υπηρεσιών

ΚΟΙΝ.: Τμήμα Λογιστηρίου

Πρόσκληση υποβολής προσφορών για απευθείας ανάθεση προμήθειας εξοπλισμού αποθήκευσης μέσω διαβούλευσης
Για την κάλυψη των αναγκών των Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου απαιτείται η προμήθεια του κάτωθι εξοπλισμού :

Α. ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

Snapshot vault ΝΑΙ
Snapshot replica ΝΑΙ
Snapshot agent for Microsoft Windows and VMware vSphere  ΝΑΙ
Υποστήριξη ανοίγματος εγγράφων   μέσω εφαρμογών Office online,Google Docs κλπ ΝΑΙ

10.

Supports ISO Mounting Up to 256 ISO Files ΝΑΙ

11.

Backup Δυνατότητα λήψης αντιγράφων ασφαλείας /συγχρονισμό/image bacup/ιστορικότητα NAI

Β. ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΣ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

Α/Α

EΙΔΟΣ -ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ΠΟΣΟΤΗΤΑ

ΚΟΣΤΟΣ  ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ /ΜΟΝΑΔΑ (€)

ΣΥΝΟΛΟ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ (€)

ΦΠΑ (24%) €

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΜΕ ΦΠΑ  (€)

1 Συσκευή

1.900,00

2.356,00

2 Rail (συρόμενες βάσεις)

3 Δίσκοι  HDD

4 Υπηρεσίες υποστήριξης

ΣΥΝΟΛΟ

3.110,00

3.856,40

Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να προσκομίσουν μαζί με την οικονομική τους προσφορά :

Υπεύθυνη δήλωση της παρ. 4 του άρθρου 8 του Ν. 1599/86, στην οποία θα δηλώνεται ότι μέχρι την ημέρα υποβολής της προσφοράς τους:
- Ότι είναι ενήμεροι ως προς τις εισφορές κοινωνικής ασφάλισης (κύριας και επικουρικής) σε όλους τους οργανισμούς ασφάλισης που υπάγονται.
- Ότι είναι ενήμεροι ως προς τις φορολογικές υποχρεώσεις τους.
- Δεν έχει εκδοθεί εις βάρος τους τελεσίδικη καταδικαστική απόφαση για ένα από τους ακόλουθους λόγους του άρθ. 73 παρ. 1 του Ν. 4412/2016 (συμμετοχή σε εγκληματική οργάνωση, δωροδοκία, απάτη, τρομοκρατικά εγκλήματα ή εγκλήματα συνδεόμενα με τρομοκρατικές δραστηριότητες, νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες ή χρηματοδότηση της τρομοκρατίας, παιδική εργασία και άλλες μορφές εμπορίας ανθρώπων). Η υποχρέωση αφορά ιδίως: α) στις περιπτώσεις εταιρειών περιορισμένης ευθύνης (Ε.Π.Ε.) και προσωπικών εταιρειών (O.E. και Ε.Ε.) τους διαχειριστές, β) στις περιπτώσεις ανωνύμων εταιρειών (Α.Ε.) τον διευθύνοντα σύμβουλο καθώς και όλα τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου.
Ο Ανάδοχος/οι υποχρεούται να προσκομίσουν τα πρωτότυπα των παραπάνω δικαιολογητικών στο Τμήμα Προμηθειών πρίν την απόφαση ανάθεσης.
Τα προσφερόμενα είδη θα πρέπει να είναι καινούργια, αμεταχείριστα , σε άριστη ποιότητα και λειτουργική κατάσταση και να πληρούν τις ως άνω περιγραφές.
Ανάδοχος/οι θα αναδειχθεί/ούν αυτός/οί που θα προσφέρει/ουν τη χαμηλότερη τιμή σε ευρώ στο σύνολο των ανωτέρω ειδών
Η δαπάνη της παραπάνω προμήθειας θα βαρύνει τον ΚΑΕ 70.7134.201 του προϋπολογισμού έτους 2018 του Δήμου Βόλου.
Η παράδοση του παραπάνω εξοπλισμού θα γίνει στο Τμήμα Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Διαφάνειας (Σωσιπάτρου & Βηθλεέμ –ΤΚ 38 446 Ν.Ιωνία Βόλου) , τα έξοδα της οποίας θα βαρύνει τον Ανάδοχο. Η παράδοση απαιτείται να γίνει άμεσα μετά την απόφαση ανάθεσης στο μειοδότη, ώστε να καλυφθούν οι τρέχουσες ανάγκες του Δήμου.
Οι ενδιαφερόμενοι προμηθευτές καλούνται να καταθέσουν αυτοπροσώπως ή να αποστείλουν τις προσφορές τους στο Τμήμα Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Διαφάνειας (Σωσιπάτρου & Βηθλεέμ –ΤΚ 38 446 Ν.Ιωνία Βόλου) έως την Τρίτη 3/4/2018 και ώρα 13:00, σε κλειστό φάκελο, με τα πλήρη στοιχεία της επωνυμίας του ενδιαφερομένου και τον τίτλο της πρόσκλησης με τον αριθμό πρωτοκόλλου της.

Ο Αναπληρωτής προϊστάμενος
του τμήματος Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης & Διαφάνειας