ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΕΦΑΛΗΣ ΦΡΕΖΑΣ (ΤΡΥΠΑΝΙ) SDS-MAX

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                                                         Bόλος 21 / 6 /2018
ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ                                                                                                                                                 Αριθ. Πρωτ.: 52896
ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ
Πληροφορίες: Βασιλείου Απ.
Τηλέφωνο: 2421350101
ΦΑΧ: 2421097610
Email: a.vasiliou@volos.gr

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ
ΓΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΕΦΑΛΗΣ ΦΡΕΖΑΣ (ΤΡΥΠΑΝΙ) SDS-MAX

Η Διεύθυνση Βιώσιμης Κινητικότητας ενδιαφέρεται να προβεί στην προμήθεια μιας κεφαλής φρέζας (τρυπάνι) SDS-MAX για το πιστολέτο BOSCH GBH 11 DE που διαθέτει, προκειμένου το συνεργείο να εφαρμόζει και να συντηρεί την κατακόρυφη σήμανση (τοποθέτηση ιστών πινακίδων), ενδεικτικού προϋπολογισμού 280,00 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

Συγκεκριμένα τα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι:

Μία (1) κεφαλή φρέζας SDS-MAX 80X550 MM, τρυπάνι με τριπλή ελίκωση για ταχύτερη διάτρηση και γρηγορότερη αφαίρεση της σκόνης, κωνικό στέλεχος για βέλτιστη μετάδοση κίνησης και κρούσης, ιδανικό για διάτρηση σε ατσάλι οπλισμού και σκληρά υλικά.
Το τρυπάνι θα εφαρμοσθεί σε πιστολέτο BOSCH GBH 11 DE.
Η προμήθεια θα αποπερατωθεί σε διάστημα δεκαπέντε ημερών (15) από την απόφαση ανάθεσης. Σε περίπτωση που διαπιστωθούν διαφορές και αποκλίσεις από τα οριζόμενα, το είδος δεν θα παραληφθεί από την αρμόδια Επιτροπή Παραλαβής και ο προμηθευτής υποχρεούται να το αντικαταστήσει σύμφωνα με τα οριζόμενα στα τεχνικά χαρακτηριστικά.
Η προμήθεια θα βαρύνει τον Κ.Α. 70.6672.701 “Ανταλλακτικά λοιπών μηχανημάτων της Διεύθυνσης Βιώσιμης Κινητικότητας”.
Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να καταθέσουν αυτοπροσώπως ή να αποστείλουν τις προσφορές τους στην Διεύθυνση Οικονομικών του Δήμου Βόλου - Τμήμα Προμηθειών, Πλατεία Ρήγα Φεραίου, ΤΚ 38333 ΒΟΛΟΣ, έως την Τρίτη 26/06/2018 και ώρα 13:00μμ., σε κλειστό φάκελο, με τα πλήρη στοιχεία της επωνυμίας του ενδιαφερομένου και τον τίτλο της πρόσκλησης με τον αριθμό πρωτοκόλλου της. Κάθε προσφορά θα πρέπει να πρωτοκολλείται στο Πρωτόκολλο του Δήμου Βόλου. Ανάδοχος ανακηρύσσεται αυτός που θα προσφέρει τη χαμηλότερη τιμή.

Η Προϊσταμένη
του Τμήματος Προμηθειών