ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ "ΜΕΛΕΤΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΧΩΝΕΥΤΗΡΙΟΥ"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                         Βόλος 27-11-2013

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ                                                                                          Αρ. Πρωτ.145421

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ ΤΕΧΝ.ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝ. ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Απο την Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου ανακοινώνεται ότι θα διενεργηθεί πρόχειρος διαγωνισμός με το σύστημα προσφοράς με ενιαίο ποσοστό έκπτωσης επί του τιμολογίου (άρθρο 5 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ) για την ανάδειξη αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Μελέτη κατασκευή χωνευτηρίου» προϋπολογισμού δαπάνης Δέκα πέντε χιλιάδων ευρώ (15.000,00 €) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

Η δημοπρασία θα γίνει την 3η του μηνός Δεκεμβρίου του έτους 2013 ημέρα Τρίτη και ώρα 10.00 π.μ. στο κτίριο Σπίρερ (Δ/νση Τεχν Υπηρεσιών 2ος όροφος) ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής.

Στη δημοπρασία γίνονται δεκτές εργοληπτικές επιχειρήσεις γραμμένες στο ΜΕΕΠ τάξης Α1 και Άνω , καθώς επίσης επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Νομαρχιακά Μητρώα, του ανάλογου ποσού, για έργα οικοδομικά.

Εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό ορίζεται σε διακόσια σαράντα τρία και εξήντα εννέα ευρω (243,69 €) που θα παρέχεται σύμφωνα με τους όρους του άρθρου 24 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ , και θα απευθύνεται στο Δήμο Βόλου.

Η προθεσμία περαιώσεως του έργου ορίζεται σε δύο (02) μήνες.

Το έντυπο της διακήρυξης και της μελέτης ,τεχνικής περιγραφής ,τεχνικών προδιαγραφών ,τιμολογίου, του εντύπου οικονομικής προσφοράς ,ενδεικτικού προύπολογισμού βρίσκονται αναρτημένα στην ιστοσελίδα Δήμου Βόλου http//dimosvolos.gr, θα διατίθενται επίσης απο την Τεχνική Υπηρεσία , οδός Μικρασσιατών 81 (κτίριο Σπίρερ) ,πληροφορίες : κ. Χρηστομάνο Χρήστο και Καντόλα Ζηνοβία στο Τμήμα Ποιοτικού ελέγχου και Τεχνικής Διαχείρισης του Δήμου Βόλου όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες τηλ.( 2421097504-3,2421097502)

Τα έξοδα της παρούσας ανακοίνωσης βαρύνουν τον ανάδοχο του έργου.

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ