ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ « ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΦΥΛΑΞΗΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΞΕΝΩΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΚΑΚΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΜΑΞΟΣΤΑΣΙΩΝ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ»

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ

Βόλος, 23. 5 . 2014

Αρ. πρωτ.:  58511

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Ο Δήμαρχος Βόλου ανακοινώνει την επανάληψη του δημόσιου ανοικτού  διαγωνισμού  με σφραγισμένες προσφορές και κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή (στο σύνολο), για την « Παροχή υπηρεσιών φύλαξης και ασφάλειας του Ξενώνα Φιλοξενίας Κακοποιημένων Γυναικών και των Αμαξοστασίων  Βόλου και Νέας Ιωνίας» συνολικού ενδεικτικού προϋπολογισμού 105.000,00 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α., διότι στην προγραμματισμένη ημερομηνία την Παρασκευή 23η Μαΐου 2014 δεν είχε απαρτία η αρμόδια Επιτροπή Διενέργειας Διαγωνισμού.

Ο Διαγωνισμός θα διενεργηθεί την 28η Μαΐου 2014 ημέρα Τετάρτη και ώρα 11:00 π.μ. (λήξη υποβολής προσφορών) στο Δημαρχείο Βόλου (Πλατεία Ρ. Φεραίου 1, αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου), με τους ίδιους όρους και προϋποθέσεις που καθορίστηκαν με την αριθ. 51720/6-5-2014 Διακήρυξη του Δημάρχου.

Η εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό έχει οριστεί σε ποσό ίσο με το 2% επί της συνολικής προϋπολογισθείσης αξίας με το Φ.Π.Α., δηλαδή στο ποσό των δύο χιλιάδων εκατό ευρώ (2.100,00) €.

Πληροφορίες για το διαγωνισμό θα παρέχονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες από το Τμήμα Προμηθειών, της Δ/νσης Οικονομικών, του Δήμου Βόλου, Δ/νση: πλατεία Ρήγα Φεραίου, αρ. 1, Τ. Κ. 38001, αρμόδιος υπάλληλος: Μαρία Παπαϊωάννου, τηλ: (24213)50165 Fax. 2421097610, e-mail: m.papaioannou@volos-city.gr.

Προς διευκόλυνση των ενδιαφερομένων πλήρες τεύχος της διακήρυξης και των παραρτημάτων που τη συνοδεύουν έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου στο διαδίκτυο www.dimosvolos.gr

Η παρούσα  θα δημοσιευθεί, σε δύο ημερήσιες νομαρχιακές εφημερίδες, σε μία εβδομαδιαία ημερήσια νομαρχιακή εφημερίδα και σε μία εφημερίδα δημοσίευσης δημοπρασιών, θα τοιχοκολληθεί στο Δημαρχιακό Κατάστημα Βόλου, με αποδεικτικό τοιχοκόλλησης και θα αναρτηθεί στο Πρόγραμμα  «Διαύγεια».

Τα έξοδα δημοσίευσης θα βαρύνουν τον ανάδοχο.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΟΣ ΤΡ. ΣΚΟΤΙΝΙΩΤΗΣ