ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΜΑΤΑΙΩΣΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΚΑΙ ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΛΥΚΕΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΜΑΤΑΙΩΣΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Η Επιτροπή Διενέργειας του μειοδοτικού Διαγωνισμού για την ανάδειξη προμηθευτή για την προμήθεια ειδών καθαριότητας υγιεινής και ευπρεπισμού για τις ανάγκες των Γυμνασίων και Λυκείων του Δήμου Βόλου για το υπόλοιπο του έτους 2014 και μέχρι τη λήξη του έτους 2015 αποφάσισε την ματαίωση του διαγωνισμού που θα διεξάγονταν την Παρασκευή 05/12/2014 διότι οι όροι της διακήρυξης που αποφασίστηκαν με την υπ΄ αρίθμ. 63/2014 απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της σχολικής επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Βόλου, βάσει της υπ΄ αριθμ. 11389/93 Υπουργικής Απόφασης «Ενιαίος Κανονισμός Προμηθειών Ο.Τ.Α.» (Ε.Κ.Π.Ο.Τ.Α.), δεν ήταν σύμφωνοι με τις τροποποιήσεις που επέφερε ο ν.4281/2014 (ΦΕΚ 160/08-08-2014) με τον οποίο ρυθμίζονται με ενιαίο τρόπο οι διαδικασίες ανάθεσης όλων των μορφών δημόσιων συμβάσεων προμηθειών και υπηρεσιών και παραπέμπει στο Διοικητικό Συμβούλιο της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βόλου την απόφαση για επανάληψη του διαγωνισμού με τροποποίηση των όρων διακήρυξης  κατ΄ εφαρμογή  των διατάξεων του ν.4281/2014 σε νέα ημερομηνία.

ΒΟΛΟΣ    04/12/2014

Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ