ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ "ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ Δ.Ε. ΠΛΗΝ ΒΟΛΟΥ & Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΕΤΟΥΣ 2014

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                           Βόλος, 05 - 06 -2014

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                         Αρ. Πρωτ.: 63586

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ &

ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1. Ο Δήμαρχος Βόλου, προκηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό με το σύστημα προσφοράς με ενιαίο ποσοστό έκπτωσης (άρθρο 5 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ) για την ανάθεση του έργου «Εργασίες συντήρησης των σχολείων Δημοτικών Ενοτήτων πλην Βόλου και Νέας Ιωνίας έτους 2014» με προϋπολογισμό 60.000,00 Ευρώ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

2. Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης του έργου χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Τρίτη 17/06/2014. Πληροφορίες: όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο ‘Σπίρερ’) στο Βόλο τηλ: 24210 97503

3. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 18/06/2014, ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών) στα γραφεία της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο «Σπίρερ»).

4. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτές μεμονωμένες εργοληπτικές επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στο Μ.Ε.ΕΠ, εφόσον ανήκουν: α) στην Α1 έως 1η τάξη για έργα κατηγορίας ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ, καθώς και οι επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Μητρώα Περιφερειακών Ενοτήτων για έργα κατηγορίας ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ, και β) στην Α1 έως 1η τάξη για έργα κατηγορίας ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ, καθώς και οι επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Μητρώα Περιφερειακών Ενοτήτων για έργα κατηγορίας ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ.

5. Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 976,00 €.

6. Το έργο χρηματοδοτείται από ΣΑΤΑ.

7. Προθεσμία εκτέλεσης έργου: 180 ημερολογιακές ημέρες.

8. Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή.

Η δαπάνη δημοσίευσης της περίληψης της διακήρυξης θα βαρύνει τον ανάδοχο του έργου.

ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗΤΕΧΝΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ