ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΑΠΟ ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ-ΑΓ. ΒΛΑΣΙΟ-ΑΓ ΛΑΥΡΕΝΤΙΟ-ΔΡΑΚΕΙΑ-ΠΟΡΤΑΡΙΑ-ΣΤΑΓΙΑΤΕΣ-ΜΑΚΡΥΝΙΤΣΑ-ΦΥΤΟΚΟ» - Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ - Η ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΜΕ ΝΕΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                              Βόλος, 11 - 6 -2014

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                      Αρ. Πρωτ.: 65578

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΑΙ

ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

1. Ο Δήμαρχος Βόλου, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΟΥ ΜΟΝΟΠΑΤΙΩΝ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΑΠΟ ΑΝΩ ΛΕΧΩΝΙΑ-ΑΓ. ΒΛΑΣΙΟ-ΑΓ ΛΑΥΡΕΝΤΙΟ-ΔΡΑΚΕΙΑ-ΠΟΡΤΑΡΙΑ-ΣΤΑΓΙΑΤΕΣ-ΜΑΚΡΥΝΙΤΣΑ-ΦΥΤΟΚΟ» με προϋπολογισμό 90.000,00 Ευρώ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ και της αναθεώρησης.

2. Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης του έργου χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Πέμπτη 26/6/2014. Πληροφορίες: Τεχνική Υπηρεσία Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο ‘Σπιρερ’), τηλ: 24210 94034.

3. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 1 Ιουλίου 2014, ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών) στα γραφεία της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο «Σπίρερ») με το σύστημα προσφοράς των επιμέρους ποσοστών έκπτωσης (άρθρο 6 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ).

4. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτές μεμονωμένες εργοληπτικές επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στο Μ.Ε.ΕΠ, εφόσον ανήκουν: στην Α1 τάξη, Α2 τάξη και στην 1η τάξη για έργα κατηγορίας ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ καθώς και στην Α1 τάξη, Α2 τάξη και στην 1η τάξη για έργα κατηγορίας ΠΡΑΣΙΝΟΥ.

5. Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 1.435,00 € και ισχύ μέχρι και 1-2-2015.

6. Το έργο χρηματοδοτείται από LEADER.

7. Προθεσμία εκτέλεσης έργου: 5 μήνες.

8. Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή.

Η δαπάνη δημοσίευσης της περίληψης της διακήρυξης θα βαρύνει τον ανάδοχο του έργου.

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΓΓΡΑΦΗΓΕΝΙΚΗ ΣΥΓΓΡΑΦΗ