ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΩΝ Δ.Ε. ΑΓΡΙΑΣ»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Βόλος 6 -06-2014

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ Αρ. Πρωτ. 64645

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ ΤΕΧΝ.ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝ. ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Απο την Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου ανακοινώνεται ότι θα διενεργηθεί πρόχειρος διαγωνισμός για την εκτέλεση εργασιών με το σύστημα προσφοράς με ενιαίο ποσοστό έκπτωσης επί του τιμολογίου (άρθρο 5 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ) για την ανάδειξη αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση Νεκροταφείων Δ.Ε. Αγριάς του Δήμου Βόλου» προϋπολογισμού δαπάνης Πέντε χιλιάδων ευρώ (5.000,00 €) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

Η δημοπρασία θα γίνει την 20η Ιουνίου του έτους 2014 ημέρα Παρασκευή και ώρα 10.00 π.μ. στο κτίριο Σπίρερ (Δ/νση Τεχν Υπηρεσιών 2ος όροφος) ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής.

Στη δημοπρασία γίνονται δεκτές εργοληπτικές επιχειρήσεις γραμμένες στο ΜΕΕΠ τάξης Α1 , καθώς επίσης επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Μητρώα των Περιφερειακών Ενοτήτων , του ανάλογου ποσού, για έργα οικοδομικά.

Εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό ορίζεται σε ογδόντα ένα ευρω και πενήντα λεπτά (81,50€) που θα παρέχεται σύμφωνα με τους όρους του άρθρου 24 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ , και θα απευθύνεται στο Δήμο Βόλου.

Η προθεσμία περαιώσεως του έργου ορίζεται σε τέσσερις (04) μήνες.

Το έντυπο της διακήρυξης και της μελέτης ,τεχνικής περιγραφής ,τεχνικών προδιαγραφών ,τιμολογίου, ενδεικτικού προϋπολογισμού βρίσκονται αναρτημένα στην ιστοσελίδα Δήμου Βόλου http//dimosvolos.gr, θα διατίθενται επίσης απο την Τεχνική Υπηρεσία , οδός Μικρασσιατών 81 (κτίριο Σπίρερ), πληροφορίες : κ. Δέσποινα Οικονόμου στο Τμήμα Ποιοτικού Ελέγχου και Τεχνικής Διαχείρισης του Δήμου Βόλου , όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες τηλ.( 24210-94025).

Τα έξοδα της παρούσας ανακοίνωσης βαρύνουν τον ανάδοχο του έργου.

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝΓΕΝΙΚΗ ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ