ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ "ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΣΤΕΚΙ ΧΙΛΙΑΔΟΥΣ ΣΕ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                    Βόλος, 9-05-2014

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                             Αρ. Πρωτ.: 53311

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Δήμαρχος Βόλου προκηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό με το σύστημα προσφοράς επιμέρους ποσοστών έκπτωσης κατά ομάδες τιμών του άρθρου 6 του Ν. 3669/08 (ΚΔΕ) για την ανάδειξη αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Μετατροπή κτιρίου Στέκι Χιλιαδούς σε Νηπιαγωγείο» με προϋπολογισμό 50.000,00 ΕΥΡΩ. Το έργο αποτελείται από μία κατηγορία εργασιών: α) κατηγορία οικοδομικών εργασιών, με προϋπολογισμό 25.631,58 β) κατηγορία εργασιών ηλεκτρομηχανολογικά, με προϋπολογισμό 3.640,50γ) ΓΕ και ΟΕ 5.268,97 δ) απρόβλεπτα 5.181,16 και ε) αναθεώρηση 928,20 .

Η δημοπρασία θα γίνει την 15η του μηνός Μαΐου του έτους 2014 ημέρα Πέμπτη και ώρα 10:00 (λήξη επίδοσης προσφορών) στο κτίριο Σπίρερ (Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών 2ος όροφος) ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής.

Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτοί

Μεμονωμένες εργοληπτικές επιχειρήσεις:

Εγγεγραμμένες στο Μητρώο Εργοληπτικών Επιχειρήσεων (Μ.Ε.ΕΠ.) που τηρείται στη Γ.Γ.Δ.Ε. του ΥΠ.Υ.ΜΕ.ΔΙ.., εφόσον ανήκουν α) στην Α1 έως 1η τάξη για έργα κατηγορίας ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ καθώς και επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Νομαρχιακά Μητρώα για έργα κατηγορίας ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ και β) στην Α1 έως 1η τάξη για έργα κατηγορίας ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ καθώς και επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Νομαρχιακά Μητρώα για έργα κατηγορίας ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ.

Κατά τα λοιπά ισχύει ότι αναγράφεται στο άρθρο 21 της διακήρυξης του ανωτέρω έργου.

Εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό ορίζεται σε επτακόσια ενενήντα τέσσερα ευρώ και σαράντα τέσσερα λεπτά (794,44 €) που θα παρέχεται σύμφωνα με τους όρους του άρθρου 24 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ , και θα απευθύνεται στο Δήμο Βόλου.

Η προθεσμία περαιώσεως του έργου ορίζεται σε τρεις (3) μήνες

Πληροφορίες όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου ( Μικρασιατών 81 – κτίριο ‘ Σπιρερ ’ ) στο Βόλο τηλ . 24210 94025.

Τα έξοδα δημοσιεύσεως της παρούσης βαρύνουν τον ανάδοχο του έργου.

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΤΥΠΟΥ Β'ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΤΥΠΟΥ Β

ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ