ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ «ΥΠΟΕΡΓΟ 2: «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΣΥΔ ΠΑΙΔΟΠΟΛΗΣ»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                       Βόλος, 09 -10 -2015

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                            Αρ. Πρωτ.: 99418

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ &

ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΟΧΕIΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟY

Ο Δήμαρχος Βόλου διακηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή για την προμήθεια «ΥΠΟΕΡΓΟ 2: «ΠPOMHΘEIA ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΣΥΔ ΠΑΙΔΟΠΟΛΗΣ», προϋπολογισμού 44.615,00 συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 23%.

1. Εγγύηση συμμετοχής: Για την συμμετοχή στην διαδικασία του διαγωνισμούαπαιτείται ηκατάθεση εγγύησης συμμετοχής ποσού 725,45 (ποσοστό 2% της προεκτιμώμενης αξίας χωρίς το Φ.Π.Α., ή της αναλογικά προϋπολογισθείσης δαπάνης της ομάδας των προϊόντων που θέλει να συμμετάσχει χωρίς το Φ.Π.Α.).

2. Η προμήθεια χρηματοδοτείταιαπό το ΕΣΠΑ-ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ-ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ-ΗΠΕΙΡΟΥ ΜΕ ΣΥΓΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΕΤΠΑ (Κωδικός Πράξης ΣΑ: 2013ΣΕ09380002).

3. Τα τεύχη του διαγωνισμού θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου στην διεύθυνση:http://http://www.dimosvolos.gr, (Εφημερίδα της Υπηρεσίας/Διαγωνισμοί-Προμήθειες-Συμβάσεις/Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών/Οκτώβριος 2015).

4. Προθεσμία υποβολής προσφορών είναι η 27η Οκτωβρίου 2015, ώρα 12:00 (λήξη παράδοσης προσφορών), κατά την οποία θα ανοιχτούν οι προσφορές σε δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Διαγωνισμού.

Οι προσφορές όπως και όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, πιστοποιητικά και λοιπά έγγραφα της δημοπρασίας πρέπει να έχουν συνταχθεί ή μεταφραστεί στην Ελληνική Γλώσσα.

5. Xρόνος ισχύος προσφορών: 180 ημέρες από την ημέρα του διαγωνισμού.

1. Τα έξοδα δημοσίευσης της αρχικής διακήρυξης και των τυχών επαναληπτικών, καταβάλλονται από τον ανάδοχο στο Ταμείο του Δήμου Βόλου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 46 του Ν. 3801/2009.
  2. Η Περίληψη της διακήρυξης θα δημοσιευθεί σε μία ημερήσια εφημερίδα ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ