ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ "ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΟΝΩΣΗΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟΥ 6ΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΒΟΛΟΥ"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                    Βόλος, 5 - 12 -2013

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                        Αρ. Πρωτ.: 148107

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1. Ο Δήμαρχος Βόλου προκηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό με το σύστημα προσφοράς επιμέρους ποσοστών έκπτωσης κατά ομάδες τιμών του άρθρου 6 του Ν. 3669/08 (ΚΔΕ) για την ανάδειξη αναδόχου εκτέλεσης του έργου, για την ανάδειξη αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Εργασίες μόνωσης κλειστού γυμναστηρίου 6ου Λυκείου Βόλου» με προϋπολογισμό 30.750,00 ΕΥΡΩ. Το έργο αποτελείται από μία κατηγορία εργασιών: α) κατηγορία οικοδομικών εργασιών, με προϋπολογισμό 18.000,00 β) ΓΕ και ΟΕ 3.240,00 και γ) απρόβλεπτα 3.186,00 .

2 Πληροφορίες όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου ( Μικρασιατών 81 – κτίριο ‘ Σπιρερ ’ ) στο Βόλο τηλ . 24210- 94025.

Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης του έργου χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την 10η Δεκεμβρίου ημέρα Τρίτη του έτους 2013.

3. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 11/12/2013 ημέρα Τετάρτη με ώρα λήξης υποβολής των προσφορών την 10:00 π. μ. και το σύστημα υποβολής προσφορών είναι με επιμέρους ποσοστά έκπτωσης σε ακέραιες μονάδες κατά ομάδες εργασιών.

4. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτοί

Μεμονωμένες εργοληπτικές επιχειρήσεις:

Εγγεγραμμένες στο Μητρώο Εργοληπτικών Επιχειρήσεων (Μ.Ε.ΕΠ.) που τηρείται στη Γ.Γ.Δ.Ε. του Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε., εφόσον ανήκουν στην Α1 έως 1η τάξη για έργα κατηγορίας ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ καθώς και επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Νομαρχιακά Μητρώα για έργα κατηγορίας ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ.

Κατά τα λοιπά ισχύει ότι αναγράφεται στο άρθρο 21 της διακήρυξης του ανωτέρω έργου.

5. Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 488,52 ΕΥΡΩ και ισχύ τουλάχιστον έξι (6) μηνών και τριάντα (30) ημερών, μετά την ημέρα διεξαγωγής του διαγωνισμού μέχρι 11 - 07 -2014. Ο χρόνος ισχύος των προσφορών είναι έξι(6) μήνες από την ημερομηνία υποβολής των προσφορών.

Οι εγγυητικές επιστολές απευθύνονται είτε στην υπηρεσία που διεξάγει το διαγωνισμό, είτε στο φορέα κατασκευής, είτε στον κύριο του έργου και σε περίπτωση διαγωνιζόμενης κοινοπραξίας πρέπει να είναι κοινές υπέρ όλων των μελών της.

6. Το έργο χρηματοδοτείται από Πιστώσεις του ΤΑΚΤΙΚΑ ΕΣΟΔΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ (Κ.Α. 30-7311.013).

7. Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή του Δήμου Βόλου.

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΓΓΡΑΦΗΓΕΝΙΚΗ ΣΥΓΓΡΑΦΗ