ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ "ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΤΩΝ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ ΔΕ ΑΓΡΙΑΣ & ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ 2015"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                         Βόλος, 22.09.2015

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                           Αρ. Πρωτ.: 91066

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ &

ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1. Ο Δήμος Βόλου, προκηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό με το σύστημα προσφοράς με επί μέρους ποσοστά έκπτωσης του άρθρου 6 του Ν.3669/08 (ΚΔΕ) για την ανάθεση του έργου «ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΤΩΝ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΩΝ Δ.Ε.ΑΓΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΤΕΜΙΔΑΣ-2015» με προϋπολογισμό 15.000,00 Ευρώ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.

2. Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης του έργου χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Τρίτη 29/09/2015. Πληροφορίες: όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο ‘Σπίρερ’) στο Βόλο τηλ: 24210 97503 & 24210 95720-21.

3. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 30/09/2015, ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών) στα γραφεία της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο «Σπίρερ»).

4. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτές μεμονωμένες εργοληπτικές επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στο Μ.Ε.ΕΠ, που τηρείται στη Γ.Γ.Δ.Ε. του ΥΠ.Υ.ΜΕ.ΔΙ.., εφόσον ανήκουν στην Α1 τάξη και άνω, καθώς επίσης επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Μητρώα Περιφερειακών Ενοτήτων ανάλογου ποσού, για έργα κατηγορίας Οικοδομικά

5. Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 179,22 €.

6. Το έργο χρηματοδοτείται από ΤΑΚΤΙΚΑ ΕΣΟΔΑ.

7. Προθεσμία εκτέλεσης έργου: 4 μήνες.

8. Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή.

Η ανακοίνωση θα δημοσιευθεί κατά την παρ. 5 του άρθρου 29 του Ν. 3669/08 (ΚΔΕ) σε μια ημερήσια τοπική εφημερίδα του Νομού Μαγνησίας ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ

Η δαπάνη δημοσίευσης της περίληψης της διακήρυξης θα βαρύνει τον ανάδοχο του έργου.

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ

ΠΡΟΜΕΤΡΗΣΗΠΡΟΜΕΤΡΗΣΗ