ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ «ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΒΡΑΧΩΔΩΝ ΠΡΑΝΩΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ¨ ΑΝΩΘΕΝ ΟΙΚΙΑ ΔΟΥΜΟΥΣΙΑΡΗ¨ ΑΝΑΚΑΣΙΑΣ»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                          Βόλος, 15 -4-2013

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                  Αρ. Πρωτ.: 41979/ ΤΥ 2232

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΑΙ

ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

Π Ε Ρ Ι Λ Η Ψ Η   Δ Ι Α Κ Η Ρ Υ Ξ Η Σ   Δ Η Μ Ο Π Ρ Α Σ Ι Α Σ

1. Ο Δήμαρχος Βόλου, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου «ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΒΡΑΧΩΔΩΝ ΠΡΑΝΩΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ¨ ΑΝΩΘΕΝ ΟΙΚΙΑ ΔΟΥΜΟΥΣΙΑΡΗ¨ ΑΝΑΚΑΣΙΑΣ», με προϋπολογισμό δημοπράτησης 23.300,00  Ευρώ (με Φ.Π.Α. 23%). Το έργο συντίθεται από την ακόλουθη κατηγορία εργασιών: κατηγορία ΓΕΩΤΡΗΣΕΩΝ, με προϋπολογισμό Δαπάνης Εργασιών: 13.840,00 €, ΓΕ και ΟΕ 2.491,20 €, Απρόβλεπτα 2.449,68 €, Αναθεώρηση 162,21 €.

2. Για την παραλαβή των τευχών οι ενδιαφερόμενοι καταβάλουν τη δαπάνη αναπαραγωγής  τους που ανέρχεται σε είκοσι πέντε (25) € στο ταμείο του Δήμου (ώρες λειτουργίας  ταμείου 8:00 – 14:00π.μ.), εκτός αν αναλάβουν την αναπαραγωγή των τευχών με δική τους δαπάνη και επιμέλεια.

Πληροφορίες όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών  81 – κτίριο ‘ Σπιρερ ’)  στο Βόλο τηλ: 24210 94034.

Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης του έργου χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Πέμπτη 25/4/2013.

Η διακήρυξη του έργου έχει συνταχθεί κατά το εγκεκριμένο από τον υπουργό ΠΕΧΩΔΕ τύπου Β.

3. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 26 Απριλίου  2013, ημέρα Παρασκευή και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών) στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών  81 – κτίριο «Σπίρερ») ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής διαγωνισμού και το σύστημα υποβολής προσφορών είναι με ενιαίο ποσοστό έκπτωσης του άρθρου 5  του Ν. 3669/2008 (ΚΔΕ).

4. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτοί α) ημεδαποί διαγωνιζόμενοι, μεμονωμένοι εγγεγραμμένοι στο Μ.Ε.ΕΠ, που καλύπτουν τις κατηγορίες και τάξεις του έργου, εφόσον ανήκουν στην Α1 τάξη, Α2 τάξη και στην 1η τάξη για έργα κατηγορίας ΓΕΩΤΡΗΣΕΩΝ.

Κατά τα λοιπά ισχύει ότι αναγράφεται στο άρθρο 21 της διακήρυξης.

5. Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 376,00 και ισχύ τουλάχιστον 6 μηνών και 30 ημερών, μετά την ημέρα διεξαγωγής του διαγωνισμού, μέχρι και 26-11-2013. Ο χρόνος ισχύος των προσφορών είναι 6 μήνες.

6. Το έργο χρηματοδοτείται: από ΣΑΤΑ 2011.

7. Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή.

Η δαπάνη δημοσίευσης της περίληψης της διακήρυξης θα βαρύνει τον ανάδοχο του έργου.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΟΣ ΣΚΟΤΙΝΙΩΤΗΣ