ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΔΥΝΑΜΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ Δ.ΣΥΝΟΙΚΙΩΝ - Β'ΚΑΠΗ (ΤΡΙΤΗ 30-7-2013)

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ                                                                                                               ΒΟΛΟΣ: 10-07-2013
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ                                                                       Αρ.Πρωτ.: 83158

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

1. Ο Δήμαρχος Βόλου, προκηρύσσει ανοιχτό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου: «ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΠΟΛΥΔΥΝΑΜΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΔΥΤΙΚΩΝ ΣΥΝΟΙΚΙΩΝ (Β’ ΚΑΠΗ) ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΧΩΡΟΥ, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ ΚΛΠ», με προϋπολογισμό δημοπράτησης 390.000 Ευρώ (με Φ.Π.Α. 23%).

2. Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης του έργου χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Πέμπτη 25-07-2013. Πληροφορίες όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο «Σπίρερ») στο Βόλο τηλ: 24210 97503.

3. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 30 Ιουλίου 2013, ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών) στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο «Σπίρερ»), το σύστημα υποβολής προσφορών είναι με ενιαίο ποσοστό έκπτωσης του άρθρου 5 του Ν. 3669/2008 (ΚΔΕ).

4. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτές μεμονωμένες εργοληπτικές επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στο Μ.Ε.ΕΠ, εφόσον ανήκουν στην Α2 τάξη και άνω για έργα κατηγορίας ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ και στην Α2 τάξη και άνω για έργα κατηγορίας ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ, καθώς και Κ/ξιες εργοληπτικών επιχειρήσεων εγγεγραμμένων στο Μ.Ε.Ε.Π. για έργα κατηγορίας ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ με τις προϋποθέσεις της παρ. 10 του άρθρου 16 του Ν. 3669/08 (ΚΔΕ) (αναβάθμιση ορίου λόγω κοινοπραξίας). Κατά τα λοιπά ισχύει ότι αναγράφεται στο άρθρο 21 της διακήρυξης.

5. Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 5.990,93.

6. Το έργο χρηματοδοτείται από ΤΑΚΤΙΚΑ ΕΣΟΔΑ.

Η δαπάνη δημοσίευσης της περίληψης της διακήρυξης θα βαρύνει τον ανάδοχο του έργου.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΟΣ ΣΚΟΤΙΝΙΩΤΗΣ