ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ (ΤΡΙΤΗ 18-6-2013)

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ                                                                            ΒΟΛΟΣ: 21-05-2013
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ                                        Αρ.Πρωτ.:55965/TY2917
ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ
& ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

Τηλ.               : 24210 97502 και 97501
Fax                : 24210 23492
E- mail           : z.kantola@volos-city.gr

ΠEPIΛHΨH ΔIAKHPYΞHΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Ο Δήμος Bόλου διακηρύσσει τη διενέργεια ανοικτού δημόσιου μειοδοτικού  διαγωνισμού, με υποβολή σφραγισμένων προσφορών και με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή, για την προμήθεια ηλεκτρολογικού υλικού  για τις ανάγκες των έργων «Συντήρηση Δημοτικού φωτισμού έτους 2013»,«Συντήρηση και Ανακαίνιση Δημοτικών κτιρίων έτους 2013»,«Συντήρηση & Ανακαίνιση Σχολικών κτηρίων έτους 2013»,«Συντήρηση και Ανακαίνιση Φωτεινής σηματοδότησης έτους 2013», ενδεικτικού προϋπολογισμού δαπάνης ENENHNTA ENNEA  ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΔΙΑΚΟΣΙΩΝ ΕΞΗΝΤΑ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΟΓΔΟΝΤΑ ΟΚΤΩ ΛΕΠΤΩΝ (99.260,88 €)  συμπεριλαμβανομένου του  Φ.Π.Α..
Ο Διαγωνισμός θα γίνει στις 18-6-2013, ημέρα Τρίτη , στο Κτήριο Σπίρερ (Μικρασιατών 81  2ος όροφος).
Ώρα ενάρξεως του διαγωνισμού ορίζεται η 10:00 π.μ. και ώρα λήξεως αποδοχής προσφορών η 11:00 π.μ..
Οι προσφορές παραλαμβάνονται από την Αρμόδια Επιτροπή που διενεργεί τον διαγωνισμό σύμφωνα με τις διατάξεις του ΕΚΠΟΤΑ.
Σε περίπτωση αναβολής της πραγματοποίησης της συνεδρίασης λόγω κωλύματος η ημερομηνία διενέργειας του διαγωνισμού μετατίθεται χωρίς καινούργια δημοσίευση για την αμέσως επόμενη συνεδρίαση της Ε. Δ. Δ  & θα γίνει στις 25 -6-2013 ημέρα  Τρίτη,  στον ίδιο χώρο και την ίδια ώρα.
H εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό ορίζεται στό ποσό των σε ποσοστό  5%  επί της συνολικής δαπάνης δηλαδή  στο ποσό 4.100,00 € για όσους συμμετέχουν, σε γραμμάτιο T.Π.&Δ. ή εγγυητική επιστολή αναγνωρισμένης Tράπεζας κατά τον ισχύοντα τύπο για το Δημόσιο, που θα απευθύνεται στο Δήμο Bόλου.
Πληροφορίες όλες τις εργάσιμες ημέρες και  ώρες στο Tμήμα Ποιοτικού Ελέγχου & Τεχνικής Διαχείρισης της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Bόλου τηλ. 24210-97502 και 24210-64931. Αρμόδιοι υπάλληλοι Καντόλα Ζηνοβία , Παπαγεωργίου Αλέξανδρος.
Η περίληψη της παρούσης διακήρυξης του Δημάρχου υποχρεωτικά τοιχοκολλείται στον πίνακα ανακοινώσεων του Δημοτικού Καταστήματος  και θα δημοσιευθεί, στις ημερήσιες εφημερίδες α)Θεσσαλία, β)Ταχυδρόμος και στην εβδομαδιαία εφημερίδα του Νομού «Θεσσαλία της Δευτέρας»,την εφημερίδα «Δημοπρασιών & πλειστηριασμών» και στο «Τεύχος Δημοσίων Συμβάσεων» της εφημερίδας της Κυβερνήσεως Φ.Ε.Κ.
Τα έξοδα δημοσίευσης της αρχικής διακήρυξης του Δημάρχου και των τυχών επαναληπτικών, καταβάλλονται από τον ανάδοχο – μειοδότη στο Ταμείο του Δήμου Βόλου  σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 46 του Ν. 3801/2009.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΟΣ ΤΡ. ΣΚΟΤΙΝΙΩΤΗΣ