ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΠΑΛΛΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28-6-2013)

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ                                                                            ΒΟΛΟΣ: 18-06-2013
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ                                        Αρ.Πρωτ.:71012/TY3548
ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

Δ/ΝΣΗ: Μικρασιατών 81/Μακρυνίτσης

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Από την Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου ανακοινώνεται ότι στο πλαίσιο του έργου «Φωτεινή Σηματοδότηση στις οδούς Διμηνίου , Ιωλκού  και στην Πορταριά» θα διενεργηθεί πρόχειρος διαγωνισμός για την εκτέλεση εργασιών  κατασκευής παλλόμενων προειδοποιητικών στην οδό Διμηνίου στο 10ο Γυμνάσιο Βόλου και στην Πορταριά στα δύο ρεύματα κυκλοφορίας εκατέρωθεν του σχολικού συγκροτήματος και κατασκευής πεζοδιάβασης στην οδό Ιωλκού και Χαιδαρίου , προϋπολογισμού δαπάνης 29.000,00€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.  με τους παρακάτω ειδικούς, γενικούς και λοιπούς κανόνες.
Οι προσφορές θα δοθούν την 28η του μηνός  Ιουνίου  του έτους 2013 ημέρα  Παρασκευή και ώρα 10.00 π.μ. στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας στο κτίριο Σπίρερ.
Ζητείται ενιαία τιμή έκπτωσης στις τιμές του τιμολογίου και του προϋπολογισμού.
Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτές εργοληπτικές επιχειρήσεις γραμμένες στο ΜΕΕΠ τάξης Α1΄(για τις επιχειρήσεις που η κατάταξη τους έγινε σύμφωνα με το Νόμο 2940/2001) και άνω για έργα κατηγορίας ηλεκτρομηχανολογικά , καθώς και επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Νομαρχιακά Μητρώα του ανάλογου ποσού , όπως και οι κάτοχοι παλαιών εργοληπτικών πτυχίων Δ.Ε. που κατατάσσονται αυτοδίκαια στις αντίστοιχες κατηγορίες και τάξεις του ΜΕΕΠ με την παρ.9 του άρθρου 16 του Ν.1418/84 , επιπλέον Κοινοπραξίες εργοληπτικών επιχειρήσεων υπό τους όρους και κατ΄ εφαρμογή των παρ. 3,7,9 και 10 του άρθρου 16 του Ν. 3669/08 (ΚΔΕ) καθώς και μεμονωμένες εργοληπτικές επιχειρήσεις.
H εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό είναι 480,00 €.
H εγγύηση καλής εκτέλεσης θα ορισθεί σύμφωνα με το άρθρο 35 του Ν.3669/08.
Οι συμμετέχοντες πρέπει να προσκομίσουν φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα.
Το έντυπο τεχνικής περιγραφής , τιμολογίου και προυπολογισμού θα διατίθενται από την Τεχνική Υπηρεσία , οδός Μικρασιατών 81 (κτήριο Σπίρερ) , πληροφορίες: κ. Χρηστομάνο Χρήστο και Καντόλα Ζηνοβία στο Τμήμα Ποιοτικού Ελέγχου και Τεχνικής Διαχείρισης του Δήμου Βόλου (τηλ. 2421097504  & 2421097502), όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες .
Τα έξοδα της παρούσας ανακοίνωσης θα βαρύνουν τον ανάδοχο.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΠΑΝΟΣ ΣΚΟΤΙΝΙΩΤΗΣ