ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13-12-2013)

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                 ΒΟΛΟΣ: 10-12-2013

ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ                                                         Αρ. Πρωτ.:149549

ΤΜΗΜΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΩΝ

Πληροφορίες: Δ.ΦΑΛΑΓΓΑΡΗΣ

Τηλ.:2421-0-25614

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Η Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών προτίθεται να εκτελέσει τις εργασίες οι οποίες είναι απαραίτητες για την εγκατάσταση καλωδίων για το δίκτυο υπολογιστών, για τον έλεγχο των καλωδίων και τη συμπλήρωση - τροποποίηση του τηλεφωνικού δικτύου και την εγκατάσταση τηλεφωνικού κέντρου στους χώρους του 2ου ορόφου του κτιρίου της οδού Σκενδεράνη του Δήμου Βόλου στους οποίους πρόκειται να μεταφερθούν οι υπηρεσίες του Ληξιαρχείου του Ενιαίου Δήμου Βόλου, προϋπολογισμού 1.000,00€ μη συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 23%.

Α/Α

ΕΙΔΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

ΠΟΣΟΤΗΤΑ

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΔΑΠΑΝΗ (χωρίς Φ.Π.Α.)

Εγκατάσταση καλωδίων UTP για το δίκτυο υπολογιστών, που θα εγκατασταθούν στο 2ο όροφο μέχρι το RACK του 1ου ορόφου. Δημιουργία νέων θέσεων παροχής δικτύου, μεταφορές υφισταμένων θέσεων.

1 τεμ.

Κατ’ αποκοπή

1.000,00€

'Έλεγχος των καλωδίων του υφισταμένου τηλεφωνικού δικτύου του 2ου ορόφου, αντικατάσταση μέρους των παλαιών καλωδίων, δημιουργία νέων θέσεων παροχής τηλεφωνικού δικτύου, μεταφορές υφισταμένων θέσεων.

Αποξήλωση και διευθέτηση μέρους των υφισταμένων δικτύων υπολογιστών και τηλεφώνων, καναλιών, μεταφορά γραμμών ΟΤΕ από τον 1ο στο 2ο όροφο.

Εγκατάσταση τηλεφωνικού κέντρου στο 2ο όροφο. Τοποθέτηση καλωδίου 25 ζευγών από τον κατανεμητή του 2ου ορόφου μέχρι το τηλεφωνικό κέντρο. Προγραμματισμός -συνδέσεις.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Στην πιο πάνω ενδεικτική δαπάνη συμπεριλαμβάνεται και το κόστος των απαιτουμένων υλικών (καλώδια, πρίζες, κανάλια, τηλεφωνικό κέντρο)

Το κόστος των εργασιών θα βαρύνει τις πιστώσεις του έργου: «Συντήρηση και ανακαίνιση δημοτικών κτιρίων έτους 2013 (αυτεπιστασία ΣΑΤΑ)», με Κ.Α.: 30-7331.013

Οι προσφορές θα πρέπει να υποβληθούν στα γραφεία του Τμήματος Συντηρήσεων (Σέκερη 1, έναντι ΚΤΕΛ) έως την Παρασκευή 13/12/2013 και ώρα 12:00π.μ.  Πληροφορίες στα γραφεία του τμήματος και στο τηλέφωνο 24210-25614.

ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

ΓΙΔΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ