ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΔΑΙΤΙΚΟΥ ΔΕΚΤΗ GPS ΓΙΑ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                       ΒΟΛΟΣ: 22-04-2013
ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ                      Αρ. Πρωτ.: 45203/ΤΥ2398
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΚΤΗΡΙΩΝ & ΥΠΑΙΘΡΙΩΝ ΧΩΡΩΝ
Δ/ση: Μικρασιατών 81
Πληροφορίες: Χατζηπαρασίδης Νικόλαος
Τηλ.:2421 3 56883
Φαξ:2421-0-25463

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Η Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών προκειμένου να λειτουργήσει ο γεωδαιτικός δέκτης GPS για τοπογραφικές εργασίες του Δήμου είναι απαραίτητα τα κάτωθι:

Α/Α

ΕΙΔΟΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ

ΔΙΑΡΚΕΙΑ

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΔΑΠΑΝΗ

(χωρίς Φ.Π.Α.)

Σύνδεση του δέκτη (GPS) με δίκτυο κινητής τηλεφωνίας για τη μεταφορά δεδομένων (data) (broadband 1Gb)

Ετήσια

300,00 €

Σύνδεση του δέκτη (GPS) με δίκτυο Μόνιμων Σταθμών Αναφοράς για τη λήψη συντεταγμένων στο Εθνικό Σύστημα Αναφοράς (ΕΓΣΑ 87)

Ετήσια

500,00 €

Η σύνδεση σε σύστημα εντοπισμού και προσδιορισμού θέσης με υψηλή ακρίβεια για γεωδαιτικές εφαρμογές πραγματικού χρόνου, αξιοποιώντας το υφιστάμενο παγκόσμιο δορυφορικό σύστημα εντοπισμού  GPS πρέπει  να μπορεί να εξασφαλίσει:

αξιοπιστία, ακρίβεια, ορθότητα στοιχείων καθώς και σταθερότητα στο διηνεκές του χρόνου.

Κριτήριο επιλογής ορίζεται η ύπαρξη επίσημου θεσμοθετημένου συστήματος για τη σύνταξη του Εθνικού Κτηματολογίου προκειμένου να υπάρχει πλήρης συμβατότητα με τα στοιχεία του Δημοτικού Κτηματολογίου του Δήμου Βόλου.

Το κόστος των ετήσιων συμβάσεων  θα βαρύνει τις πιστώσεις του έργου: «Λοιπές επικοινωνίας)», με Κ.Α.: 00-6224.001

Οι προσφορές θα πρέπει να υποβληθούν στα γραφεία του Τμήματος Συντηρήσεων (Σέκερη 1, έναντι ΚΤΕΛ) έως την Παρασκευή 26/04/2013 και ώρα 12:00π.μ.  Πληροφορίες στα γραφεία του τμήματος και στο τηλέφωνο 24210-25614.

ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΙΔΑΡΗΣ