ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Β΄ΒΑΘΜΙΑΣ                                                                    Βόλος  12/6/2014

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ                                                                         Αρ. Πρωτ: 292

Διεύθυνση  : Αρ.Ζάχου  - Εφτά Πλατανίων

Τ.Κ.             : 38221

Αρμόδιος    : Κτενάς Παρίσης

Τηλέφωνο  : 2421028517

Fax              : 2421028519

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

«Πρόσκληση για κατάθεση προσφορών για μεταφορά βιβλίων στα Γυμνάσια και Λύκεια  του Δήμου Βόλου και για τη μεταφορά σχολικού εξοπλισμού».

Σας γνωρίζουμε ότι η  Σχολική Επιτροπή Β΄/θμιας Εκπ/σης του Δήμου Βόλου πρόκειται να προβεί στη μεταφορά:

1. των σχολικών βιβλίων από τις αποθήκες που βρίσκονται στην περιοχή του εμπορικού λιμανιού Βόλου προς τους  στεγασμένους χώρους  των  Γυμνασίων και Λυκείων  του Δήμου Βόλου κατά την χρονική περίοδο από 20/06/2014 έως 10/09/2014.
  2. σχολικού εξοπλισμού από το 2ο Γυμνάσιο Βόλου προς το 8ο Λύκειο Βόλου και αντίστροφα στα πλαίσια εφαρμογής απόφασης για μεταστέγαση σχολείων.

Για να γίνουν δεκτές οι προσφορές θα πρέπει τα μεταφορικά μέσα να έχουν τα εξής χαρακτηριστικά :

• Υδραυλική πόρτα ή γερανάκι (παπαγαλάκι) ώστε να ανασηκώνει τις παλέτες με τα βιβλία χωρίς να απαιτείται υποβοήθηση με κλάρκ.
  • Παλετοφόρο
  • Ανάλογες διαστάσεις ώστε να είναι δυνατή η διέλευσή του από τις αυλόπορτες των σχολείων
  • Να υπάρχει δυνατότητα με τα ελάχιστα δρομολόγια να εξυπηρετηθούν οι σχολικές μονάδες  του Δήμου Βόλου ( να  μπορεί να  μεταφέρει 8 παλέτες σε ένα δρομολόγιο).

Ο ανάδοχος υποχρεούται να ολοκληρώσει το σύνολο της μεταφοράς των  βιβλίων ακολουθώντας το πρόγραμμα που θα του υποδείξει ο υπεύθυνος της αποθήκης.

Ο ανάδοχος υποχρεούται να μεταφέρει το σύνολο του σχολικού εξοπλισμού που θα του υποδείξουν οι δ/ντες του 2ου Γυμνάσιου Βόλου και 8ου Λυκείου Βόλου.

Παρακαλούμε όπως προσκομίσετε εσώκλειστη προσφορά με μία ενιαία τιμή και για τις 2 υπηρεσίες ανά δρομολόγιο έως την Πέμπτη  19/6/2014 και ώρα 12.00 π.μ. στα γραφεία της σχολικής επιτροπής, Αρ.Ζάχου  - Εφτά Πλατανίων  (κτίριο Μουρτζούκου  είσοδος από Αρ.Ζάχου ).

Oι προμηθευτές θα δίνουν την προσφορά τους συμπληρώνοντας το πρότυπο τιμολογίου προσφοράς που επισυνάπτεται.

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Δ. ΒΟΛΟΥ