ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΤΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ – ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ & Β'/ΒΑΘΜΙΑΣ                                                 Βόλος 6/5/2015

ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ                                                                                                              Αριθ. Πρωτ.:156

Διεύθυνση: Επτα Πλατανίων -Αρ. Ζάχου

Τ.Κ. : 38333

Αρμόδιος : ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Τηλέφωνο : 24210-28517

Fax : 24210-28519

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Πρόσκληση για κατάθεση προσφορών για μεταφορά βιβλίων των Λυκείων – Γυμνάσιων και Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Βόλου.

Σας γνωρίζουμε ότι οι Σχολικές Επιτροπές Α΄/θμιας & Β'/βάθμιας Εκπ/σης του Δήμου Βόλου σύμφωνα με τις υπ. Αριθμ. 56/2015 Απόφαση Β΄/βάθμιας και 38/2015 Απόφαση Α΄/βάθμιας πρόκειται να προβούν στη μεταφορά των σχολικών βιβλίων από τις αποθήκες που βρίσκονται στην περιοχή του εμπορικού λιμανιού Βόλου προς τους στεγασμένους χώρους Λυκείων, Γυμνασίων και Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Βόλου. Η μεταφορά βιβλίων αφορά τα περιφερειακά σχολεία του Δήμου Βόλου και ένα μέρος των κεντρικών σχολείων.

Προϋπόθεση για τον ανάδοχο είναι να γνωρίζει την χωροθέτηση των σχολικών μονάδων του Δήμου Βόλου.

Για να γίνουν δεκτές οι προσφορές θα πρέπει τα μεταφορικά μέσα να έχουν τα εξής χαρακτηριστικά :

• Υδραυλική πόρτα ή γερανάκι (παπαγαλάκι) ώστε να ανασηκώνει τις παλέτες με τα βιβλία χωρίς να απαιτείται υποβοήθηση με κλάρκ.

• Παλετοφόρο

• Ανάλογες διαστάσεις ώστε να είναι δυνατή η διέλευσή του από τις αυλόπορτες των σχολείων

• Να υπάρχει δυνατότητα με τα ελάχιστα δρομολόγια να εξυπηρετηθούν οι σχολικές μονάδες του Δήμου Βόλου ( να μπορεί να μεταφέρει 8 παλέτες σε ένα δρομολόγιο).

Ο ανάδοχος υποχρεούται να ολοκληρώσει το σύνολο της μεταφοράς των βιβλίων ακολουθώντας το πρόγραμμα που θα του υποδείξουν οι υπεύθυνοι των αποθηκών.

Παρακαλούμε όπως προσκομίσετε εσώκλειστη προσφορά με τιμή ανά δρομολόγιο έως την Τετάρτη 13/5/2015 και ώρα 12.00 π.μ. στα γραφεία της σχολικής επιτροπής, Αρ.Ζάχου - Επτά Πλατανίων (κτίριο Μουρτζούκου είσοδος από Αρ.Ζάχου).

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Α'ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Δ. ΒΟΛΟΥ