ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΝΤΟΜΩΣΗ- ΜΥΟΚΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ – ΜΙΚΡΟΒΙΟΚΤΟΝΙΑ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ B/ΒΑΘΜΙΑΣ                                                                                                     Βόλος 04/10/2013

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ                                                                                                         Αρ. Πρωτ: 423

Διεύθυνση : Αρ. Ζάχου – Επτά Πλατανίων

Τ.Κ. : 38336

Αρμόδιος : ΚΤΕΝΑΣ ΠΑΡΙΣΗΣ

Τηλέφωνο : 2421028517

Fax : 2421028519

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Σας γνωρίζουμε ότι η Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βόλου πρόκειται να προβεί στην απευθείας ανάθεση με σφραγισμένες προσφορές, με κριτήριο την χαμηλότερη τιμή, για:

Α) απεντόμωση- μυοκτονία

Β) απολύμανση – μικροβιοκτονία σε Σχολικές Μονάδες Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Βόλου όπου και εφόσον προκύψει ανάγκη.

Οι σφραγισμένες προσφορές θα γίνονται δεκτές ως και 11/10/2013 ημέρα Παρασκευή και ώρα 11.οο π.μ. στα γραφεία της Σχολικής Επιτροπής, Αρ. Ζάχου -Επτά Πλατανίων (κτίριο Μουρτζούκου).

Η τιμή της προσφοράς για τις παραπάνω κατηγορίες θα εξαρτάται με τα κατά προσέγγιση τετραγωνικά:

Για σχολεία μέχρι 500τ.μ

Για σχολεία από 501 τ.μ μέχρι 1000τ.μ

Για σχολεία από 1001τ.μ. και πάνω

Το Αντικείμενο της ανάθεσης είναι η παροχή υπηρεσιών για απεντόμωση- μυοκτονία - απολύμανση – μικροβιοκτονία των χώρων (αύλειοι χώροι, αίθουσες, διάδρομοι, κλιμακοστάσιο, μηχανοστάσια, γραφεία αποθήκες κλπ.) των σχολικών μονάδων.

Τα υλικά που θα χρησιμοποιηθούν για την απεντόμωση- μυοκτονία και απολύμανση – μικροβιοκτονία θα πρέπει να πληρούν όλες τις σύγχρονες προδιαγραφές ασφαλείας ( αρ. έγκρισης, δελτία δεδομένων ασφαλείας MSDS υλικών) να είναι εγκεκριμένα από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων. Ο ανάδοχος θα πρέπει να καταθέσει μετά το πέρας κάθε εργασίας πιστοποιητικό απολύμανσης και φάκελο στον όποιο αναφέρονται εκτενώς τα χημικά σκευάσματα που χρησιμοποιούνται, καθώς και τα αντίδοτά τους.

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ