ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΝΤΟΜΩΣΗ- ΜΥΟΚΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ – ΜΙΚΡΟΒΙΟΚΤΟΝΙΑ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ Β'/ΒΑΘΜΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ B ΄ΒΑΘΜΙΑΣ                                                                                Βόλος 31/10/2014

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ                                                                                       Αρ. Πρωτ:509

Διεύθυνση: Αρ. Ζάχου – Επτά Πλατανίων

Τ.Κ. : 38336

Αρμόδιος : ΚΤΕΝΑΣ ΠΑΡΙΣΗΣ

Τηλέφωνο : 2421028517

Fax : 2421028519

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Πρόσκληση για κατάθεση προσφορών με απευθείας ανάθεση για την απεντόμωση- μυοκτονία και απολύμανση – μικροβιοκτονία σε  σχολικές μονάδες β/βαθμιας του Δήμου Βόλου για το σχολικό έτος 2014-2015

Σας γνωρίζουμε ότι η Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βόλου πρόκειται να προβεί στη συλλογή προσφορών με κριτήριο την οικονομικότερη προσφορά προκειμένου να πραγματοποιήσει απευθείας ανάθεση για εκτέλεση εργασιών για απεντόμωση- μυοκτονία, απολύμανση – μικροβιοκτονία σε Σχολικές Μονάδες Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Βόλου όπου και εφόσον προκύψει ανάγκη.

Οι σφραγισμένες προσφορές θα γίνονται δεκτές από 03/11/2014 ημέρα  Δευτέρα ως και 07/11/2014 ημέρα  Παρασκευή   και ώρα 11.00 π.μ. στα γραφεία της Σχολικής Επιτροπής,  Ζάχου – Επτά Πλατανίων (κτίριο Μουρτζούκου).

Η τιμή της προσφοράς (μια ενιαία τιμή) για τις  παραπάνω κατηγορίες θα εξαρτάται με τα κατά προσέγγιση τετραγωνικά:

Για σχολεία μέχρι 500 τ.μ.  με τοποθέτηση 4 δολωματικών σταθμών.

Για σχολεία από 501τ.μ. μέχρι 1000 τ.μ. με τοποθέτηση 6 δολωματικών σταθμών.

Για σχολεία από 1001τ.μ. και πάνω με τοποθέτηση 10 δολωματικών σταθμών.

Το αντικείμενο της ανάθεσης είναι η παροχή υπηρεσιών για απεντόμωση- μυοκτονία - απολύμανση – μικροβιοκτονία των χώρων (αύλειοι χώροι, αίθουσες, διάδρομοι κλιμακοστάσιο, μηχανοστάσια, γραφεία αποθήκες κλπ.) των σχολικών μονάδων. Γνώμονας της ανάθεσης είναι η ασφάλεια των εφαρμογών και η διασφάλιση της δημόσιας υγείας.

Οι ενδιαφερόμενες εταιρείες θα πρέπει να προσκομίσουν τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Την άδεια καταπολέμησης εντόμων και τρωκτικών σε κατοικημένους χώρους σε ισχύ από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων.
  2. Πίνακα των σκευασμάτων όπου θα πρέπει να πληρούν όλες τις σύγχρονες προδιαγραφές ασφαλείας  (αρ. έγκρισης, δελτία δεδομένων ασφαλείας MSDS υλικών). Τα βιοκτόνα να είναι εγκεκριμένα από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων και τα μικροβιοκτόνα από τον ΕΟΦ.
  3. Περιγραφή εργασιών αναλυτικά όλων των εφαρμογών που θα γίνουν στις σχολικές μονάδες.
  4. Συμπληρωμένο το έντυπο προσφοράς.

Ο ανάδοχος θα πρέπει να καταθέσει μετά το πέρας κάθε εργασίας  πιστοποιητικό απολύμανσης και  φάκελο στον όποιο αναφέρονται εκτενώς τα χημικά σκευάσματα που χρησιμοποιούνται, καθώς και τα αντίδοτά τους. Επιπλέον, για την μυοκτονία θα πρέπει να καταθέτει και κάτοψη των θέσεων μυοκτονίας.

ΕΝΤΥΠΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΜΥΟΚΤΟΝΙΑΣ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ