ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ (1) ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ (FAX-ΕΚΤΥΠΩΤΗ-ΣΑΡΩΤΗ) ΚΑΙ 3 ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ

ΔIEYΘYNΣH OIKONOMIKΩN                                                                             Bόλος: 22/ 12/2014

TMHMA ΠPOMHΘEIΩN                                                                                     Αρ. πρωτ.: 142612

Πληροφορίες: M. Παπαϊωάννου

Ταχ. Δ/νση: Πλατεία Ρήγα Φεραίου

Τ.Κ.:38221 ΒΟΛΟΣ

Tηλέφωνο: 2421350165

Fax : 2421097610

e-mail : m.papaioannou@volos-city.gr

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Ο Δήμος Βόλου, για την κάλυψη αναγκών του Τμήματος Τουρισμού της Δ/νσης Τοπικής Οικονομικής Ανάπτυξης, ενδιαφέρεται για την προμήθεια των παρακάτω ειδών:

Α) ενός (1) πολυμηχανήματος (FAX-εκτυπωτής-σαρωτής), με τις εξής τεχνικές προδιαγραφές:

ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΦΑΞ – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΗΜΑ

Πολυμηχάνημα  Laser (Work Center) έγχρωμο, με επίπεδο αυτόματο τροφοδότη εγγράφων (ADF) για εκτύπωση, αντιγραφή, σάρωση και αποστολή φαξ.

Για Μηνιαίο κύκλο εργασιών έως 20.000 σελίδες

Συνδεσιμότητα: USB 2.0,  ή/και USB 3.0  Θύρα Ethernet, Wifi

Λειτουργικό σύστημα : Windows 7,  Windows Vista,  Windows XP

Τύπος εκτύπωσης:  Έγχρωμη

Ταχύτητα ασπρόμαυρης εκτύπωσης έως 31 σελ/λεπτό

Ανάλυση εκτύπωσης έως 600 x 600 dpi

Αντιγραφικό Αυτόμ. αντιγραφή διπλής όψης

Σαρωτής: Ανάλυση σαρωτή έως 4800 x 4800 dpi

Τύπος σαρωτή: Αυτόματος Τροφοδότης  Επίπεδος

Λογισμικό Οπτικής Αναγνώρισης χαρακτήρων (OCR), ελληνικό:  Ναι

Σάρωση σε Scan to E-mail,  Scan to PC, Scan to File format Bmp  Jpeg  PDF Tiff

Επιπλέον χαρακτηριστικά: Card reader: Ναι

Εκτύπωση διπλής όψης Αυτόματη

Χαρτί: Τροφοδοσία χαρτιού έως 300 φύλλα

Μέγιστο μέγεθος χαρτιού: A4

Αυτόματος τροφοδότης: έως 50 φύλλα

Ενεργειακή κατηγορία: τουλάχιστον κλάση Α

Να Περιλαμβάνεται στη Συσκευασία: Καλώδιο Σύνδεσης με H/Y

Β) Τριών (3) τηλεφωνικών συσκευών, (δύο (2) απλών και μίας (1) τηλεφωνικού κέντρου) τύπου SIEMENS, για λόγους συμβατότητας με το υπάρχον τηλεφωνικό κέντρο, καθώς και δύο (2) πριζών τηλεφώνου εξωτερικών

Η δαπάνη των ανωτέρω θα βαρύνει τον ΚΑ 70.7133.803 του προϋπολογισμού του Δήμου οικον. έτους 2014 και δεν μπορεί να υπερβαίνει το ποσό των 800€ συνολικά (το οποίο έχει δεσμευτεί με την υπ’ αριθ. 631/14 Απόφαση της Ο.Ε.).

Οι ενδιαφερόμενοι προμηθευτές καλούνται  να καταθέσουν τις προσφορές τους στο Τμήμα Προμηθειών έως την Τρίτη 23/12/2014 και ώρα 13:00 μ.μ., σε κλειστό φάκελο με αναγραφόμενη την επωνυμία του ενδιαφερομένου με τα πλήρη στοιχεία, τον αριθμό πρωτοκόλλου, τον τίτλο της Έρευνας Αγοράς.

Ο  ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ  ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ

ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ  ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ