ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΧΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ 2_11_2012

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
ΔIEYΘYNΣH OIKONOMIKΩN
TMHMA ΠPOMHΘEIΩN
Πληροφορίες:
Γεωργάκος Γ. & Παπαδανιήλ Β.
Tηλέφωνο: 2421350106 & 2421350177
Fax : 2421097610
e-mail : v.papadani@volos-city.gr

Bόλος 2/11/2012

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Ο ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ ενδιαφέρεται για την κατάθεση προσφορών για την προμήθεια του παρακάτω ηχητικού και οπτικοακουστικού εξοπλισμού όπως περιγράφονταιαναλυτικά παρακάτω.

A. Για τις ηχητικές ανάγκες κάλυψης σε εξωτερικούς χώρους του Δήμου Βόλου θα χρειαστούν τα παρακάτω:
1. Ένα ζευγάρι ηχεία αυτοενισχυόμενα ισχύoς τουλάχιστον 400 watt.
2. Μία κονσόλα μίκτη με δύο cd player σε βαλιτσάκι για μεταφορά εξωτερική.
3. Ένα ζευγάρι ακουστικά καλής ποιότητας για εξωτερική χρήση.
4. Ένα ζευγάρι μικρόφωνα ασύρματα για τους ομιλητές σε εσωτερικούς ή εξωτερικούς χώρους μετάδοσης.
5. Ένα απλό ψηφιακό δέκτη fm .
6. Βάσεις για τα παραπάνω ηχεία.
7. Ένας σκληρός δίσκος εξωτερικός χωρητικότητας 1 terra για την μουσική του ραδιοφώνου για να μεταφέρεται όπου γίνεται εκδήλωση.

B. Για τις ανάγκες βιντεοσκόπησης εκδηλώσεων και του συνόλου των δράσεων όλων των υπηρεσιών του Δήμου Βόλου απαιτούνται τα παρακάτω :
1. Βιντεοκάμερα με τα εξής χαρακτηριστικά:
   - Επαγγελματική βιντεοκάμερα της οποίας η εγγραφή του υλικού να γίνεται σε αρχεία.
   - Να συνδυάζει codec MPEG-2, 50Mbps, 4:2:2, με φακό και τρεις αισθητήρες CMOS Full HD, για λήψεις βίντεο HD κορυφαίας ποιότητας, σε κάρτες CF.
   - Η εγγραφή να γινεται σε MPEG-2 MXF σε κάρτες CF με ταχύτητα έως 50Mbps (4:2:2).
   - Να έχει ολοκληρωμένη υποστήριξη NLE.
   - Να περιέχει ευρυγώνιο φακό με οπτικό ζουμ 18x σειράς L .
   -Να έχει τρεις αισθητήρες CMOS Full HD HD-SDI.
   - Χρονοκώδικα Genlock.
   Να έχει οθόνη LCD 10,1 εκ. (1.230.000 κουκκίδες).
   - Ηλεκτρονικό σκόπευτρο 1,3 εκ. (1.550.000 κουκκίδες).
Να περιέχει μεταβλητές ταχύτητες καρέ.
2. Εξαρτήματα παρελκόμενα με την βιντεοκάμερα:
- Επαγγελματικός τρίποδας με κεφαλή για την βιντεοκάμερα.
- 2η μπαταρία για την βιντεοκάμερα για τις ανάγκες εξωτερικής παραγωγής.
- Κάρτες εγγραφής CF (compact flash) για την βιντεοκάμερα ποσότητα δυο(2).
-Προβολέας νυχτερινής λήψης για τις ανάγκες εξωτερικής παραγωγής.
- Φορτιστής μπαταρίας.
- Μονάδα για video editing για το βίντεο μοντάζ επεξεργασία βίντεο και φωτογραφίας σε real time έκδοση.
- Απαραίτητα προγράμματα - software - για την επεξεργασία βίντεο και φωτογραφίας
- Tα βασικά στοιχεία της μονάδας πρέπει να είναι : Eπεξεργαστής κομπιούτερ τετραπύρινος , κάρτα βίντεο για real time montaz , κάρτα γραφικών 1 ghz , μνήμες πανω από 4 ghz , οθόνη TFT 22 ιντσών , εισόδοι για usb 3 , dv . hdmi ,line in -out ήχο , fireware.
- Δυο (2) σκληροί δίσκοι εξωτερικοί χωρητικότητας απο 1 terra ο καθένας για τα αρχεία βίντεο

Οι προσφορές θα κατατεθούν στο ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ έως την ΠΕΜΠΤΗ 8/11/2012 και ώρα 12.00 μ.μ.

Ο ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ
ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ