ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΗΣΕΩΣ ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗΣ, ΤΡΙΓΛΥΚΕΡΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΣΑΚΧΑΡΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                      Βόλος,  14 . 8 . 2014
ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                               Αριθμ. Πρωτ.:
Δ
IEYΘYNΣH OIKONOMIKΩN
TMHMA ΠPOMHΘEIΩN
Πληροφορίες:
Κ.Ρέππος
Tηλέφωνο: 2421350119
Fax : 24210-97610
e-mail : k.reppos@volos-city.gr

ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ

Ο Δήμος Βόλου προκειμένου να καλύψει τις ανάγκες του Κέντρου Ανοικτής Προστασίας Ηλικιωμένων  (Κ.Α.Π.Η.) του Δήμου Βόλου  έτους 2014 σε αναλώσιμο υγειονομικό υλικό, διενεργεί έρευνα αγοράς για την προμήθεια μηχανήματων μετρήσεως χοληστερίνης, τριγλυκεριδίων και σακχάρου συμμβατών με τις ταινίες multi care in. Προκειμένου να διευκολυνθεί το έργο των υπόλοιπων παραρτημάτων Κ.Α.Π.Η. ο Δήμος Βόλου ενδιαφέρεται να προμηθευτεί  επιπλέον τέσσερα (4) τέσσερα  μηχανήματα συμβατά με τις ταινίες που αποκτήθηκαν ύστερα από τον αριθμ. 52158/7-5-2014 πρόχειρο μειοδοτικό διαγωνισμό που διεξήχθη την 15-5-2014, τα οποία θα βαρύνουν τον Κ.Α. 15-6631.001  του προϋπολογισμού του έτους 2014 του Δήμου Βόλου.

Η επιλογή των προμηθευτών θα γίνει με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή. Επιτρέπεται η υποβολή προσφοράς για  το σύνολο του προς προμήθεια είδους.

Σε περίπτωση που  οι προσφερόμενες τιμές είναι ίδιες θα διεξαχθεί κλήρωση μεταξύ των συγκεκριμένων προμηθευτών για την ανάδειξη του μειοδότη-προμηθευτή.

Επισημαίνεται  ο προμηθευτής θα πρέπει να προμηθεύσει το πιο πάνω είδος, ύστερα από συνεννόηση με την αρμόδια Δίεύθυνση του Δήμου Βόλου.

Οι ενδιαφερόμενοι προμηθευτές καλούνται να καταθέσουν τις προσφορές τους στο ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ έως την 19/8/2014 ημέρα ΤΡΙΤΗ και ώρα 14:00 μ.μ. σε κλειστό φάκελο με αναγραφόμενη την επωνυμία του ενδιαφερομένου με τα πλήρη στοιχεία, τον αριθμό πρωτοκόλλου, τον τίτλο της Έρευνα Αγοράς.

Ο ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ
ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ