ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ "ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ 2014"

Δ/ΝΣΗ ΤΕΧΝ.ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ

& ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

Βόλος: 25 - 02 - 2014

Αρ. Πρωτ. 22131

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Ο Δήμαρχος Βόλου προκηρύσσει δημόσιο μειοδοτικό διαγωνισμό με το σύστημα προσφοράς με ενιαίο ποσοστό έκπτωσης (άρθρο 5 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ)) για την ανάδειξη αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Επέκταση Δημοτικού Φωτισμού έτους 2014» προϋπολογισμού δαπάνης τριακοσίων χιλιάδων ευρώ (300.000,00€) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. και της αναθεώρησης. Η εγκεκριμένη πίστωση για το 2014 είναι 130.000,00 € με Φ.Π.Α.

Η δημοπρασία θα γίνει την πρώτη ( 1η ) του μηνός Απριλίου του έτους 2014 ημέρα Τρίτη και ώρα 10.00 π.μ (λήξη επίδοσης προσφορών) στο κτίριο Σπίρερ Μικρασιατών 81 –Μακρυνίτσης ) ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής.

Στη δημοπρασία γίνονται δεκτές εργοληπτικές επιχειρήσεις γραμμένες στο ΜΕΕΠ εφόσον ανήκουν στην Α2 έως 1η (2η για έδρα εντός Νομού) τάξη για έργα κατηγορίας Ηλεκτρομηχανολογικών ΕΡΓΩΝ.

Εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό ορίζεται σε τέσσερις χιλιάδες οχτακόσια εβδομήντα οχτώ ευρώ και πέντε λεπτά (4.878,05 €) που θα παρέχεται σύμφωνα με τους όρους του άρθρου 24 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ , και θα απευθύνεται στο Δήμο Βόλου.

Η προθεσμία περαιώσεως του έργου ορίζεται σε δέκα έξι (16) μήνες

Πληροφορίες όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 -κτίριο Σπίρερ- στο Βόλο τηλ. 24210 97502)

Τα έξοδα δημοσιεύσεως της παρούσης και επαναληπτικής βαρύνουν τον ανάδοχο του έργου.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ

ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΤΙΜΟΛΟΓΙΟ