ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ (ΔΕΥΤΕΡΑ 18.05.2015)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                      Βόλος,    24.04.2015

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                               Αρ. Πρωτ.:  36874

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ &

ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1.        Ο Δήμαρχος Βόλου, προκηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την προμήθεια φωτιστικών  για τις ανάγκες του έργου «Συντήρηση Δημοτικού φωτισμού έτους 2015», προϋπολογισμού 55.485,30 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. και θα βαρύνει τον Κ.Α : 20-7335.110, κωδικό πίστωσης του τρέχοντος προϋπολογισμού.

2.        Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Παρασκευή      15-05-2015. Πληροφορίες: όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών  81 – κτίριο ‘Σπίρερ’)  στο Βόλο τηλ: 24210 97504 και 24210 64931 καθώς επίσης και από την ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου : http://dimosvolos.gr .

3.        Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 18-05-2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών) στα γραφεία της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών  81 – κτίριο «Σπίρερ»).

4.        Στο διαγωνισμό δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλα τα φυσικά ή νομικά πρόσωπα , ενώσεις , συνεταιρισμοί και κοινοπραξίες αυτών , που έχουν δικαίωμα , σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία , να διενεργούν την συγκεκριμένη προμήθεια όπως ακριβώς ορίζεται στο άρθρο 4 των όρων Διακήρυξης του Πρόχειρου Διαγωνισμού.

5.        Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 902,20 €.

6.        Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή.

Η ανακοίνωση θα δημοσιευθεί στην ημερήσια τοπική εφημερίδα του Νομού Μαγνησίας «ΝΕΟΣ ΤΥΠΟΣ»

Η δαπάνη δημοσίευσης της παρούσης θα βαρύνει τον ανάδοχο του έργου.

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ

ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ